poniedziałek, 18 Styczeń 2021


Warning: Undefined array key 4 in /home/klient.dhosting.pl/imienniczek/imienniczek/public_html/index.php on line 23

Lubelski Związek Piłki Nożnej nie dał awansu Hutnikowi. Będzie odwołanie

Sezon 2019/2020 w grupie czwartej III ligi zostanie zakończony. W związku z tym LZPN przyznał awans Motorowi, który, mimo przegranej z Hutnikiem, ma ogólny lepszy bilans bramkowy. Nowohucki klub już zapowiedział, że złoży protest w tej sprawie.

Prezes Hutnika odniósł się także do sprawy na swoim portalu. – Z wielkim zdumieniem odebraliśmy decyzję Lubelskiego Związku Piłki Nożnej zmieniającą kolejność w tabeli III ligi grupy IV. Lider tej ligi Hutnik Kraków został przesunięty na drugą lokatę, a drugi w tabeli klub Motor Lublin został umieszczony na pozycji nr. 1 oznaczającą awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Jest to decyzja bezprecedensowa i sprzeczna z wszelkimi normami, zarówno tymi prawnymi, jak i etyczno-moralnymi – czytamy w oświadczeniu Artura Trębacza, prezesa Hutnika.O przepustkę do wyższej ligi starali się Hutnik Kraków i Motor Lublin, a po zawieszeniu rozgrywek walka między nimi toczyła się o interpretację regulaminu rozgrywek.

 

W grupie IV dwie pierwsze drużyny – Hutnik Kraków i Motor Lublin – mają tyle samo punktów – po 36. Od kilku tygodni trwają głośne dyskusje, kto powinien awansować. Motor ma lepszy bilans bramkowy, ale bezpośredni mecz wygrał Hutnik.

 

Hutnik przedstawił też sporo dokumentów na poparcie swoich tez. Chociażby zatwierdzoną przez LZPN tabelę po ostatnim meczu ligowym w 2019 roku, w której przy tej samej liczbie punktów wyżej są drużyny lepsze w bezpośrednich meczach, a nie te, które miały lepszy bilans bramkowy. Mimo to ZLPN zadecydował inaczej. Prezes Artur Trębacza zadeklarował, że złoży stosowne odwołania od decyzji lubelskiego związku.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane