poniedziałek, 18 Styczeń 2021


Warning: Undefined array key 4 in /home/klient.dhosting.pl/imienniczek/imienniczek/public_html/index.php on line 23

Kradł rowery na nowohuckim osiedlu. Złodziej w rękach policji

Śledczy ustalili, że rabuś miał na swoim koncie m.in. kradzież czterech rowerów, których dokonał na początku roku na jednym z osiedli w Nowej Hucie oraz kradzież jednośladu zabranego sprzed jednego z krakowskich szpitali. Na początku maja 40-latek został zatrzymane przez policję.

4 maja w godzinach porannych, krakowscy śledczy pojechali do jednego z mieszkań w rejonie Nowej Huty, gdzie jak ustalili, przebywać miał mężczyzna odpowiedzialny za liczne kradzieże z włamaniem. – Kiedy policjanci dotarli na miejsce, pod wytypowanym adresem, zastali 40-letniego mieszkańca Krakowa. Mężczyzna został wylegitymowany, funkcjonariusze sprawdzili mieszkanie, w którym przebywał. W trakcie przeszukania pomieszczeń śledczy znaleźli aparat fotograficzny pochodzący z kradzieży. 40-latek został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie – mówi Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.W trakcie przesłuchania zatrzymany przyznał, że niemal od początku bieżącego roku włamywał się i kradł w różnych rejonach Krakowa. Pod koniec lutego, z jednej z piwnic w bloku w Nowej Hucie ukradł rower o wartości 1200 zł. Następnie, na początku marca, wszedł do jednego z biur w rejonie Kazimierza i pod nieobecność pracowników zabrał z niego laptop oraz dwa aparaty fotograficzne. Wartość strat spowodowanych przez złodzieja wyceniono w tym przypadku na niemal 15 tys. zł.

 

Śledczy ustalili, że rabuś miał na swoim koncie również kradzież czterech rowerów, których dokonał na początku roku na jednym z osiedli w Nowej Hucie oraz kradzież jednośladu zabranego sprzed jednego z krakowskich szpitali. Śledczy ustalają właścicieli i wartość tych pojazdów. Skradzione rowery, laptop i aparat fotograficzny 40-latek sprzedawał w lombardach lub prywatnym osobom. Dla siebie pozostawił drugi ze skradzionych aparatów fotograficznych, ten który policjanci znaleźli podczas przeszukania. 40-latek odpowie za kradzież i kradzież z włamaniem, za co grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane