Kamery z Politechniki Krakowskiej trafiły do szpitala Rydygiera

Kamery w nowohuckiej placówce mają pomóc w pomiarze temperatury pacjentów i personelu medycznego z bezpiecznej odległości. Takie badanie pozwala na szybką i bezkontaktową ocenę wstępną, czy zgłaszający się do szpitala pacjent lub rozpoczynający pracę medyk ma podwyższoną temperaturę.

Pierwsze kamery termowizyjne z PK trafiły przed kilkoma dniami do Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II. Teraz ze sprzętu uczelni mogą korzystać kolejne dwie placówki medyczne z Krakowa: Uniwersytecki Szpital Dziecięcy i Specjalistyczny Szpital im. Ludwika Rydygiera. Na potrzeby wsparcia szpitali kamery udostępniło kilka jednostek PK z różnych wydziałów, a także Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego PK.Specjaliści MCBE PK są konsultantami także dla gminy Tarnów i tarnowskiego Szpitala im. E. Szczeklika, w którym stanie kamera termowizyjna udostępniona przez Zespół Szkół Budowalnych w Tarnowie. Kamera, zakupiona w przeszłości na potrzeby unijnego projektu Poligon Energooszczędności (realizowanego m.in. we współpracy z PK), także w Tarnowie będzie służyć do pomiaru temperatury osób wchodzących do szpitala.

 

W ramach akcji #PK pomaga wolontariusze uczelni produkują także przyłbice ochronne dla medyków (trafiły już do wszystkich krakowskich szpitali, a w okresie świątecznym także m.in. do Domów Pomocy Społecznej w podkrakowskich Batowicach, Karniowicach i Prusach) i szyją maseczki.

Źródło: krakow.pl

Fot. Politechnika Krakowska
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *