Hutnik będzie szkolił młodych piłkarzy w… Egipcie

Hutnik Kraków podpisał umowę z Ghazl El-Mahalla, w ramach której wprowadzi metodologię szkolenia młodzieży. Umowa zawarta została na rok z możliwością przedłużenia o kolejne 3 lata. Przedstawiciele Hutnika swoją pracę rozpoczną od 1 września.

Nazwa klubu sportowego Ghazl El-Mahalla brzmi bardzo egzotycznie. Nic dziwnego, to klub najwyższej klasy rozgrywkowej z Egiptu z ponad 80-letnią tradycją i jednym tytułem mistrza kraju na koncie. Sponsorem drużyny jest sąsiadująca z obiektami największa w regionie fabryka bawełny. W ogłoszonym przez klub konkursie dotyczącym reorganizacji akademii wystartowały między innymi kluby z Niemiec i Holandii. Jednak to oferta Hutnika wypadła najlepiej.

 

Na przełomie lipca i sierpnia Egipt w celu podpisania umowy odwiedzili przedstawiciele Hutnika. Na miejscu mieli okazję poznać osobiście przedstawicieli klubu oraz zwiedzić obiekty. Podczas ich wizyty odbył się między innymi nabór do drużyn młodzieżowych. Do tej pory w akademii piłkarskiej trenowało 300 zawodników, ale po ogłoszeniu współpracy z klubem z Polski na test-mecze zgłosiło się ponad 3500 chętnych.Podpisanie umowy z klubem egipskim zbiegło się w czasie z podpisaniem umowy i wielkim powrotem do Hutnika Andrzeja Paszkiewicza, w przeszłości zawodnika i trenera klubu z Suchych Stawów. Popularny „Pasza” w Egipcie pełnił będzie rolę koordynatora projektu i dyrektora akademii. Wspólnie z nim do Egiptu uda się dwóch trenerów Hutnika:

 

– Andrzej jest osobą bardzo cenioną w naszym klubie. – mówi Michał Wiącek, dyrektor Akademii Piłkarskiej Hutnik Kraków – Mało tego moim zdaniem jest jednym z najlepszych fachowców w Polsce. Odnosił sukcesy z juniorami Hutnika i Cracovii, z powodzeniem prowadził też drużyny seniorskie. Od samego początku Andrzej był bardzo ważną postacią w tym projekcie. Wiedziałem, że aby cała „misja Egipt” się powiodła to musimy zatrudnić w tym celu najlepszego fachowca. Po podpisaniu umowy z Andrzejem mogę potwierdzić, że tak się właśnie stało – dodaje.

 

W ramach współpracy na krótkie wymiany udadzą się młodzi zawodnicy obu Akademii. Ponadto będą również prowadzone rozmowy na temat ewentualnych transferów pomiędzy klubami. Umowa obowiązywała będzie przez rok z możliwością przedłużenia o kolejne 3 lata:

 

– Pierwsza umowa podpisana została na rok. – wyjaśnia Artur Trębacz, prezes Hutnika Kraków – Obie strony muszą się dobrze poznać, w końcu oba kraje dzielą spore różnice. Niemniej mam nadzieję, że aklimatyzacja i rozpoczęcie współpracy przebiegnie szybko i sprawnie bowiem do Egiptu udaje się również Walid Kandel, pochodzący z Egiptu trener grup młodzieżowych Hutnika. Walid doskonale zna specyfikę pracy w Egipcie i w Polsce. – dodaje.

 

Fot: nh2010.pl
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *