poniedziałek, 18 Styczeń 2021


Warning: Undefined array key 4 in /home/klient.dhosting.pl/imienniczek/imienniczek/public_html/index.php on line 23

Gala Operetkowa w alei Róż przyciągnęła tłumy

Ostatniego dnia sierpnia, artyści Opery Krakowskiej zabrali nowohucian w podróż do bogatego, wielobarwnego świata muzyki lekkiej i przyjemnej. Widowisko muzyczne z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę widzów.

 

W nowohuckiej alei zabrzmiały operetkowe przeboje, między innymi „Czardasz Silvy” i „Artystki, artystki z variété” z „Księżczniczki czardasza” Kálmána, poruszająca liryzmem aria „Twoim jest serce me” z „Krainy uśmiechu” Franza Lehára i wcią aktualne kuplety Barinkaya z „Barona cygańskiego”, uznawane często za najsłynniejszą tenorową arię w całej literaturze operetkowej („Wielka sława to żart, książę błazna jest wart…”). Nie zabrakło w programie „Marsza Radetzky’ego” Johanna Straussa (ojca), granego tradycyjnie na zakończenie Koncertu Noworocznego w Wiedniu.Uczestnicy wypełnili deptak alei Róż po brzegi. Liczna obecność to nie tylko zasługa pięknej pogody, z każdym rokiem widowisko przyciąga coraz większą liczbę miłośników operowych głosów.

 

Publiczność śpiewała i gorąco oklaskiwała solistów: Agnieszkę Kuk, Monikę Korybalską, Tadeusza Szlenkiera, Adama Szerszenia oraz Jarosława Bieleckiego. Towarzyszyła im Orkiestra Opery Krakowskiej pod batutą Tomasza Tokarczyka.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane