Fotograficzne szaleństwo w galeriach Nowohuckiego Centrum Kultury

World Press Photo, portrety Kantora i zapis prób spektaklu autorstwa Konrada Pollescha, Algieria w obiektywie Tytusa Grodzickiego, twórczość Pawła Pierścińskiego i coroczna wystawa Krakowskiego Klubu Fotograficznego. Jest w czym wybierać!

Najlepsze fotografie prasowe zeszłego roku ponownie będzie można oglądać w NCK. Na 62. edycję konkursu World Press Photo napłynęło ponad 78 tysięcy zdjęć, nadesłanych przez ponad 4,5 tysiąca fotografów ze 129 krajów. W Białej Galerii zobaczymy najważniejsze. Piękne i wstrząsające chwile zatrzymane w kadrze, kolorowy świat i niekiedy czarno białe w wrażenia. Zapraszamy na wystawę, która podróżując po kontynentach, na trzy tygodnie zatrzyma się w NCK. Wernisaż wystawy odbędzie się 6 lutego, a dla zwiedzających czynna będzie do 1 marca.

 

 

W pozostałych wystawienniczych przestrzeniach Nowohuckiego Centrum Kultury już teraz dużo się dzieje. W Złotej Galerii od połowy stycznia czynna jest wystawa fotografii „Krajobraz nieobecny” Pawła Pierścińskiego, współtwórcy Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Prace zostały wypożyczone ze zbiorów Muzeum Wsi Kieleckiej. Doroczna wystawa Krakowskiego Klubu Fotograficznego to kolejna pozycja z cyklu Siła Fotografii.



W 2019 roku członkowie KKF poszukiwali fotograficznych inspiracji w polskiej muzyce. I tak powstała wystawa „Muzyczne inspiracje”, będąca fotograficzną listą przebojów. Rok fotograficznych poszukiwań, inspirowanych polską muzyką, okazał się bardzo ciekawym

eksperymentem i doświadczeniem. „Takie ładne oczy, „Iść w stronę słońca”, „Nie ma fal”, „Dziwny jest ten świat” czy „Nie gniewaj się na mnie Polsko” to tylko niektóre tytuły zdjęć na wystawie, która mieści w sobie prawdziwą plejadę gwiazd polskiej sceny muzycznej.

 

Odwiedzając Szarą Galerię możemy przenieść się na inny kontynent. Algieria w obiektywie Tytusa Grodzickiego to zestaw czarno-białych fotografii, dla których motto stanową słowa Yasminy Khadary zawarte w eseju do książki „Deglet Nour” – Algieria pozostaje nieodkryta, co czyni ją cenną i mityczną jednocześnie, podobną do kamienia filozoficznego. To muza nieuchwytna zarówno dla swoich dzieci, jak i cudzoziemców. Nikt nie może oprzeć się jej urokowi. Aby do niej dotrzeć, trzeba wykazać się pokorą. Ten, kto patrzy na nią z góry, straci ją z pola widzenia. Zobaczy tylko własną pychę. Wystawa czynna będzie do 1 marca.

 

I na koniec „Kantor” – cykl reportażowych fotografii Konrada Pollescha dokumentujących próby do spektaklu „Nigdy tu już nie powrócę”. W Czarnej Galerii – kolorystycznie idealnie pasującej do specyfiki i klimatu Teatru Cricot 2 – można oglądać niezwykły zapis procesu

powstawania teatralnego misterium, jednego z najważniejszych spektakli Tadeusza Kantora. Zapraszamy do NCK na wystawy w ramach Siły Fotografii. Warto.

Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane