Fort 49 pożegna lato plenerowym koncertem

W dniu 12 września (sobota) 2020, o godz. 19.00 na plenerowej scenie MDK Fort 49 „Krzesławice”, Kraków, os. Na Stoku 27b odbędzie się plenerowy koncert z cyklu „Pożegnanie Lata. Zagra Kapela Hanki Wójciak

Zabrzmią piosenki z dwóch autorskich płyt „Znachorka” oraz „Zasłona”. W muzyce zespołu można odnaleźć echa muzyki orientalnej i celtyckiej,   polskie motywy ludowe, połamane rytmy, wokalną improwizację w rejestrze gwiazdkowym. Prostota i powtarzalność motywów przeplata się tutaj z  improwizacją, spokój z dzikością, radość ze smutkiem. To muzyka w swym założeniu bliska  ziemi, ludyczna, taneczna i transowa zarazem. Teksty Hanki Wójciak  opisują współczesny świat, ale ukryte w nich archaizmy i słowa  zaczerpnięte z góralskiej gwary przydają piosenkom baśniowości,  ludowości.

 

Podczas imprezy plenerowej wdrożone są działania profilaktyczne wynikające z zagrożenia SARS-CoV-2 wzorowane na „Wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce” wydanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego (www.gov.pl/web/koronawirus).Koncert  organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice” odbędzie się w ramach reżimu sanitarnego w związku ze stanem epidemii COVID-19. Uczestnicy koncertu zobowiązani są do samodzielnego zapewnienia sobie odpowiednich środków ochrony osobistej (np. maseczka, przyłbica, chusta, rękawiczki). Warunkiem uczestnictwa jest przekazanie wypełnionego i podpisanego oświadczenia przy wejściu na koncert. Dane przechowywane będą przez 14 dni od daty koncertu.

 

Punkty odbioru bezpłatnych zaproszeń (od 28 sierpnia 2020 r.):
Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice”, os. Na Stoku 27b;
Rada Dzielnicy XVII Miasta Krakowa, os. Na Stoku 15;
E-FOTO, os. Centrum B3;
InfoKraków, ul. Św. Jana 2;
InfoKraków w Pawilonie Wyspiańskiego, przy pl. Wszystkich Świętych 2;
InfoKraków, os. Zgody 7.Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *