Dwa z trzech tuneli na ul. Igołomskiej już gotowe

W ciągu ul. Igołomskiej budowane są trzy tunele. Jeden z nich od niedawna jest już częściowo przejezdny, drugi niebawem zostanie oddany, a w wypadku trzeciego trwa opracowanie zabezpieczenia pobliskiej skarpy.

Zadaniem tego najbardziej imponującego tunelu jest bezkolizyjne rozładowanie lokalnego ruchu. Nad tunelem wybudowano duże rondo.

 

Gotowy jest już wiadukt kolejowy nad Igołomską. Pod nim drogowcy układają warstwy kruszywa, na których zostanie ułożona przyszła jezdnia. Niebawem rozpocznie się etap wylewania asfaltu i na koniec cienkiej warstwy ścieralnej.
Równocześnie trwa budowa murów oporowych oddzielających lokalną ulicę od przebudowywanej Igołomskiej. I właśnie w tym rejonie drogowcy zadbają o pieszych i rowerzystów. Powstaje tam chodnik i droga dla rowerów, która docelowo ciągnie się od skrzyżowania ul. Giedroycia do wschodniej granicy Nowej Huty.

 

Nie obyło się bez drobnych problemów, które odpowiedzialne są za opóźnienia przebudowy ulicy. Najpierw sporym problemem był nieujęty na mapach kanał burzowy, następnie skarpa przy jednym z tuneli. Ulewne deszcze i pandemia także miała wpływ na prace budowlane.  Urzędnicy miejscy są dobrej myśli, planują, że większość robót drogowych uda się zakończyć w tym roku.

 

inf. miasto krakow
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *