Dobry początek sezonu juniorów młodszych Hutnika

Podopieczni trenera Łukasza Sosina, którego asystentem jest Maksymilian Habowski pokonali Karpaty Krosno 3-1. W 13 minucie niedawny podopieczny trenera Pawła Byrskiego Filip Kogut zaskoczył bramkarza górnym uderzeniem z rzutu wolnego z 25 metrów.

W 13 minucie niedawny podopieczny trenera Pawła Byrskiego Filip Kogut zaskoczył bramkarza górnym uderzeniem z rzutu wolnego z 25 metrów. W 38 minucie ten sam piłkarz podwyższył na 2-0, a ładną solową akcję lewym skrzydłem przeprowadził zawodnik mający korzenie polsko-malijskie – pozyskany z SMS-u Kraków Lamine Coulibaly. Zawodnik ten efektownie mijał piłkarzy gości po czym zagrał spod linii końcowej na 10 metr do Koguta, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Trzeciego gola dla Hutnika strzelił Mateusz Zębala w 68 minucie.

Wcześniej prawą stroną rajd przeprowadził Wiktor Kowalski, do którego wyszedł bramkarz, a on zagrał do będącego na lepszej pozycji Zębali. Goście honorowego gola strzelili w 72 minucie z rzutu wolnego wykonywanego z około 20 metrów, na wprost bramki Hutnika. Strzał gracza Karpat wylądował w okienku bramki bronionej prez Eryka Dudka.

Pierwsza połowa meczu była wyrównana. Po zmianie stron goście musieli gonić wynik i byli więcej czasu przy piłce. Krośnianie często dośrodkowywali, ale wszystkie wrzutki pewnie wyłapywał Dudek, który był też na posterunku po strzałach graczy Karpat. W drugiej połowie ładną indywidualną akcję przeprowadził Adrian Obrzud, który minął dwóch obrońców i bramkarza, ale w ostatniej chwili zablokował go trzeci defensor Karpat.
W kolejnym meczu hutnicy zagrają na wyjeździe z Motorem Lublin.