BMW ugrzęzło w świeżo wylanym betonie na moście Nowohuckim

Zamknięcie mostu Nowohuckiego nie dla wszystkich było oczywiste. Podczas weekendu dwa auta wjechały na obiekt pomimo zakazu. Jeden samochód utkwił w świeżo wylanym betonie, drugiemu udało się przejechać.

Kierowca BMW jechał asfaltem, ale kiedy zauważył na swojej drodze pracowników odbił w prawo i wylądował w betonie. Trzeba było go wyciągać i naprawiać. Drugi również zaczął jechać po asfalcie, potem wjechał na nawierzchnię betonową. Ostatecznie wyjechał z tego miejsca i zanim został zatrzymany przez pracowników, uciekł z placu budowy.

 

Oba przypadki zostały zgłoszone na policję. Szkody na moście wyrządzone przez kierowców zostały już naprawione. Wjazd na zamknięty odcinek mostu został lepiej zabezpieczony. Wykonawca też szacuje straty i będzie decydował, czy chce rekompensaty za wyrządzone szkody.

 


Most Nowohucki zostanie zamknięty w piątek, 17 lipca, ok. godz. 22.00. Ruch zostanie przywrócony w poniedziałek, 20 lipca, ok. godz. 4.00. Obiekt został zamknięty z uwagi na konieczność eliminacji drgań podczas betonowania i wiązania betonu płyty pomostu.

 

Do tej pory na moście wykonano zabezpieczenie antykorozyjne stalowej płyty pomostu, zbrojenie płyty pomostu, demontaż urządzeń dylatacyjnych i wstępny montaż nowych dylatacji na jezdni północnej. Pozostały do wykonania prace związane z ułożeniem izolacji poziomej, osadzenie wpustów mostowych i ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej. Na początku sierpnia rozpoczną się prace na stronie południowej (kierunek Płaszów). Ruch będzie odbywał się analogiczne jak obecnie, po jednym pasie w każdym kierunku.

 

Prace na moście pochłoną ok. 4,1 mln zł. Remont potrwa do końca września.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *