Bezpłatne szczepienia dzieci w szpitalu Żeromskiego

Szczepienia przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), zakażeniom meningokokowym i pneumokokowym czekają na dzieci w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego.

Program szczepień przeciw zakażeniom pneumokokowym skierowany jest do dzieci do 3 lat, a meningokokowym – w wieku od 12 do 24 miesięcy. Z kolei ze szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) mogą skorzystać dziewczęta w wieku 11 i 12 lat. Tego typu szczepionki są jedną z form profilaktyki raka szyjki macicy. Lekarze zalecają ich przyjęcie jeszcze przed rozpoczęciem aktywności seksualnej.

 

W Polsce szczepienia na HPV nie są jednak refundowane, a rodzice, którzy chcą, by ich pociechy skorzystały z tego rodzaju ochrony, muszą za nie zapłacić z własnej kieszeni. Dzięki miejskiemu programowi młode krakowianki mogą skorzystać z profilaktyki bez opłat.Ostatecznej kwalifikacji do szczepienia dziecka dokonuje lekarz. Rodzice lub opiekunowie dzieci powinni ustalić telefonicznie termin szczepienia. W dniu szczepienia rodzic/opiekun dziecka musi przedstawić książeczkę zdrowia dziecka, w której odnotowane są dotychczasowe szczepienia obowiązkowe i zalecane oraz wypełnia oświadczenie, w którym potwierdza tożsamość dziecka, PESEL i adres zamieszkania.

 

Bezpłatne szczepienia są adresowane do pacjentów zamieszkałych na terenie Krakowa, a finansowane z budżetu miasta w ramach Programu Profilaktyki Zdrowotnej.

 

Programy realizowane będą od 1 października 2019 r. do 30 listopada 2019 r. lub do wyczerpania ilości szczepionek.

 

Informacja i zapisy do programu prowadzone są od poniedziałku do piątku pod numerem telefonu 12 622 94 63 lub 734 218 445.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane