poniedziałek, 18 Styczeń 2021


Warning: Undefined array key 4 in /home/klient.dhosting.pl/imienniczek/imienniczek/public_html/index.php on line 23

63-latka rysowała auta, bo stały na jej ścieżce do śmietnika

O tym, że wymierzanie sprawiedliwości na własną rękę jest co najmniej złym pomysłem dotkliwie przekonała się mieszkanka jednego z osiedli w rejonie Placu Centralnego, która postanowiła samodzielnie ukarać właścicieli samochodów zaparkowanych na… „jej” ścieżce prowadzącej do wiaty śmietnikowej.

Kobieta, od lutego do kwietnia br., porysowała lakier w pięciu pojazdach, czym spowodowała szkody w wysokości ponad 11 tys. zł. 19 maja br. została zatrzymana przez krakowskich policjantów.

 

W ostatnich miesiącach do Komisariatu Policji VIII w Krakowie zgłaszali się właściciele uszkodzonych pojazdów. Samochody parkowane były w rejonie jednego z nowohuckich osiedli i wszyscy poszkodowani zauważali, że ktoś w trakcie postoju auta porysował lakier. Wandal działał od lutego do kwietnia br. i wyrządzał poważne szkody, bowiem niejednokrotnie „przerysowywał” cały samochód. W ten sposób uszkodzonych zostało pięć pojazdów, jeden z nich ktoś zniszczył kilkakrotnie. Każdy z właścicieli oszacował sumę strat dla swojego samochodu, najniższa wartość szkód wynosiła 1 200 zł, najwyższa ponad 3 tys. złotych. Łączna wartość strat spowodowanych przez wandala przekraczała sumę 11 tys. złotych.Śledczy z Komisariatu Policji VIII w Krakowie zajęli się sprawą. Policjanci podejrzewali, że za zniszczeniami może stać ta sama osoba. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, zebrali niezbędne informacje i wytypowali potencjalnego sprawcę, a raczej sprawczynię. Jak się bowiem okazało, za zniszczeniami pojazdów stała 63-letnia mieszkanka Nowej Huty. 19 maja br., w godzinach porannych, policjanci zapukali do jej mieszkania i poinformowali, że jest osobą podejrzaną o uszkodzenie pięciu samochodów. Śledczy zabezpieczyli klucz, przy pomocy którego 63-latka rysowała lakier. Kobieta przyznała się do niszczenia pojazdów. Tłumaczyła, że samochody były niewłaściwie zaparkowane, tarasowały „jej” ścieżkę i utrudniały dotarcie do wiaty śmietnikowej. Dlatego też nowohucianka postanowiła sama wymierzyć kierującym stosowną jej zdaniem karę.

 

Teraz to 63-latka sama stanie przed wymiarem sprawiedliwości. Odpowie za uszkodzenie mienia, za co może jej grozić nawet do 5 lat więzienia.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane