Od 1 maja zmiana cen biletów komunikacji miejskiej

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Krakowa, zmieni się cennik biletów komunikacji miejskiej. Warto już teraz sprawdzić, co to oznacza dla użytkowników Komunikacji Miejskiej w Krakowie.
    • Pasażerowie, którzy po tym terminie będą posiadać stare bilety jednorazowe i czasowe nie muszą się martwić. Będą mieć aż trzy miesiące czasu, aby wymienić je za dopłatą na nowe bilety. Do 31 lipca będą mogli to zrobić w każdym z sześciu Punktów Sprzedaży Biletów (adresy i godziny otwarcia PSB są podane na stronie internetowej www.mpk.krakow.pl). Po tym terminie stare bilety stracą ważność i nie będzie można ich wymienić.
    • Wszystkie bilety okresowe nabyte przed terminem wejścia w życie uchwały będą mogły być wykorzystywane do upływu terminu ich ważności, na zasadach dotychczas obowiązujących.
    • Wszystkie rodzaje biletów od 1 maja będzie można kupić w automatach biletowych. Zmiana cennika zostanie uwzględniona w układzie biletów na ekranach automatów, tak aby jak najbardziej ułatwić pasażerom ich zakup. Na głównym ekranie będą dla pasażerów od razu dostępne 4 najczęściej kupowane bilety („20-minutowy” normalny i ulgowy oraz „jednoprzejazdowy lub ważny 50 minutowy” – normalny i ulgowy). Obok nich znajdzie się możliwość wyboru dowolnych biletów z pełnej oferty, w tym biletów okresowych. W automatach pojawi się także dodatkowo wybór biletów do i z lotniska, gdzie turyści będą mogli kupić bilet jednorazowy i 90-minutowy.  • Będąc mieszkańcem Krakowa lub płacąc tutaj podatki warto uzyskać uprawnienia Karty Krakowskiej. Aby to zrobić wystarczy wejść na stronę www.kk.krakow.pl, założyć konto i wypełnić wniosek. Wniosek można także złożyć dzięki aplikacji Karty Krakowskiej, którą można pobrać na smartfona. Każda osoba, która posiada uprawnienia Karty Krakowskiej od 1 maja kupi bilet miesięczny sieciowy za 69 zł, a więc o 3 zł taniej niż to było do tej pory.
  • Bilet jednorazowy, bilety czasowe ważne 20, 50 i 90 minut oraz bilet weekendowy rodzinny będą uprawniać do przejazdu w całej aglomeracji, a więc w Krakowie i okolicznych gminach do których kursują autobusy MPK SA w Krakowie. Te rodzaje biletów nie będą się już dzielić na bilet miejski (ważny tylko w granicach Krakowa) i aglomeracyjny i będą dostępne w tej samej cenie. 
  • Prowadzący pojazdy komunikacji miejskiej, w przypadku gdy wewnątrz z jakiegoś powodu nie będzie działał automat, będą sprzedawali wyłącznie bilety 90-minutowe w cenie 6 zł normalny i 3 zł ulgowy.
  • Osoby posiadające bilet na 1 lub 2 linie nadal będą mogły korzystać z przejazdów wszystkimi innymi liniami, których trasa pokrywa się z trasą tych linii. Zlikwidowana zostanie jednak zasada, że wspólna trasa oznacza odcinek od przystanku poprzedzającego rozpoczęcie wspólnej trasy do pierwszego przystanku po ustaniu wspólnej trasy. Od 1 maja zacznie obowiązywać zasada, że rozpoczęcie lub ustanie wspólnej trasy następuje na przystankach o tej samej nazwie, rozpoczynających (lub kończących) wspólny odcinek.

Szczegółowy cennik biletów jest dostępny na stronie www.ztp.krakow.pl
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *