Właściciele firmy „U Jędrusia” przekazali „Żeromskiemu” na walkę z wirusem 100 tys. zł

Maria i Andrzej Krupińscy, założyciele firmy U JĘDRUSIA, to nie tylko najwięksi i najbardziej znani producenci wyrobów garmażeryjnych, ale i najwierniejsi przyjaciele "Żeromskiego". Na walkę z COVID-19 przekazali nowohuckiej placówce 100 tys. zł.

– Przyjaciół poznaje się w biedzie – mówi Jerzy Friediger, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. – Ale prawda jest taka, że na rodzinę Krupińskich liczyć mogliśmy zawsze. Czy to nie jest piękne? Mogę dziękować tysięcy razy, ale i tak to będzie za mało – zaznacza.Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu i bardzo potrzebnych środków ochrony osobistej.cPaństwo Krupińscy od lat wspierają Oddział Pediatrii; za własne pieniądze zakupują nowoczesny sprzęt. Nie robią rozgłosu, nie zapraszają mediów, gdy przywożą dary dla szpitala. Wielu pacjentów zostało już zbadanych i wyleczonych przy wykorzystaniu tych urządzeń.

 

Pieniądze, sprzęt to nie wszystko. Pierogi, a właściwie mnóstwo pierogów wyprodukowanych „U Jędrusia” dostali w tym tygodniu pracownicy szpitala. „Ruskie” i „Z mięsem” zajadano na szybko na dyżurach- w krótkich przerwach. Ale te smakołyki garmażeryjne wylądowały także w brzuchach rodzin pielęgniarek, lekarzy, sanitariuszek, ratowników, którzy w tych trudnych czasach nie mają zbyt wiele czasu na gotowanie.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *