Radny zaparkował na miejscu dla niepełnosprawnych. Mieszkańcy oburzeni, radny się tłumaczy

W internecie zawrzało po tym jak jeden z mieszkańców zrobił zdjęcie samochodu zaparkowanego na miejscu dla niepełnosprawnych. Właścicielem pojazdu okazał się radny z Nowej Huty, który przyznał się iż zaparkował w tym miejscu ale nie bez przyczyny. Wytłumaczenie radnego nie do końca przekonuje oburzonych mieszkańców.

Na swoim oficjalnym profilu radny pisze:

 

Szanowni Państwo.
W aucie znajdowała się moja 74 letnia mama Maria, która jest osobą niepełnosprawna z orzeczeniem i poruszającą się od kilkunastu lat o kuli, mająca chorobę zwyrodnienia stawów. Byłem w aptece słoneczna i kupowałem dla niej, oraz 2,5 letniego chorgo synka lekarstwa. O 14:20 wyszedłem z synkiem z przychodni i podjechałem najpierw do sklepu z mamą kupić jej nowa kulę (zdjęcie STAREJ zdezelowanej co jej została daje w komentarzu). W miedyczasie zasnął synek w foteliku, z uwagi że to jego pora drzemki. Potem podjechałem do apteki zrealizować receptę synka bo byłem z nim o 13.30 u lekarza, a także lekarstwa dla mamy ( w załączeniu zdjęcie PARAGONU).

 

Po przyjściu okazało się,że synek się obudził i poprosił o loda i też mu dałem zakupując obok i to jedyna prawda w tym pomówieniu kogoś, co zadał sobie dużo trudu by mnie oczernić i wrzucić ten wpis bez sprawdzenia na kilkanaście grup. Nie raz rozmawialiśmy i mógł najpierw sprardzić prywatnie, ale wolał mnie pomówić.

 

Chciałem też PRZEPROSIĆ, ale za to, że moja mama nie miała przy sobie uprawnień, ale tego dowiedziałem się po fakcie, kiedy ja zapytałem już (a powinienem wczssniej) po pojawieniu się wpisu.
W przypadku pytań służę czasem, nie mam nic do ukrycia, natomiast Państwa Prozzę o nie forowanie zawczasu wyroków, a wobec Pana Rafała Wszołka, zostaną podjęte działania prawne z kilku paragrafów.

 
Na dowód swoich słów radny zamieścił także dokument iż jego matka posiada dokument o niepełnosprawności. W świetle prawa orzeczenie o niepełnosprawności czy legitymacja osoby niepełnosprawnej nie wystarcza do tego, aby legalnie parkować na miejscu przeznaczonym dla niepełnosprawnych. Niezbędna jest w tym celu specjalna karta parkingowa ale musi być ona wystawiona za przednia szybą w widocznym miejscu. Radny jak sam przyznał o tym nie wiedział, zatem będzie musiał zmierzyć się z pytaniem, czy nieznanie przepisów zwalnia z ich przestrzegania.

 
 

 

Polecane Video

Komentarze

Każdy ma ważny powód 24.05.22, 19:16:01

Wszyscy tak się tłumaczą, gdy koniecznie muszą zaparkować i jakoś nikogo to nie interesuje.. Niepełnosprawni mają wydawane specjalne identyfikatory uprawniające do parkowania w takim miejscu. Każdy prawdziwy niepełnosprawny to wie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane