Zmiany na trasie linii autobusowej nr 178 maj poprawić komunikcję Nowej Huty z Łagiewnikami

W związku ze zgłoszeniami oraz skargami pasażerów na punktualność linii autobusowej 178, konieczne jest skrócenie jej trasy do Łagiewnik - informuje Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie. Zmiany, które wejdą w życie 4 lipca, pozwolą poprawić połączenie komunikacyjne Nowej Huty z Podgórzem i Łagiewnikami.

Dotychczas średnie opóźnienie powstałe na całej trasie w porannym i popołudniowym szczycie wynosiło ponad 14 minut, a niejednokrotnie opóźnienia te sięgały nawet ponad 20 minut, co prowadziło do sytuacji, kiedy autobus przyjeżdżał na pętlę już po czasie swojego odjazdu z niej. Większa część tego opóźnienia była generowana na odcinku „Pod Fortem”/„Skotniki” – „Łagiewniki” ze względu na duże natężenie ruchu samochodów blokujących przejazd autobusów komunikacji miejskiej.Zmiany pozwolą na zminimalizowanie opóźnień na jednej z ważniejszych tras autobusowych po wschodniej stronie miasta. Linie nr 178 będzie uzupełniana na odcinkach „Łagiewniki” – „Skotniki Szkoła” przez linię nr 106, natomiast na odcinku „Łagiewniki” – „Pod Fortem” przez linię nr 136.

 

Linie nr 106 i 136 będą odjeżdżać co 30 minut, natomiast na odcinku od Łagiewnik w ciągu ul. Kobierzyńskiej do wysokości ulicy Zawiłej autobusy będą kursowały z częstotliwością 15 minut. Na ulicy Zawiłej autobusy będą rozjeżdżać się w kierunku pętli „Skotniki Szkoła” i „Pod Fortem” podobnie jak dotychczasowe linie nr 178 i 478.

Dodatkowym wzmocnieniem będzie wprowadzenie linii przyspieszonej nr 578, która będzie kursować na trasie „Czerwone Maki P+R” – „Mistrzejowice”. Linia ta będzie miała na celu przede wszystkim zapewnienie szybkiego połączenia rejonów Ruczaju i Łagiewnik z Nową Hutą.

 

Łączna docelowa częstotliwość wszystkich kursów planowana w roku szkolnym na liniach nr 178 i 578 na ważniejszych węzłach przesiadkowych będzie wynosiła 7,5 minuty.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane