Wspólnie wybierzmy miejsce dla Budowniczych Nowej Huty

Na rok 2019 przypada rocznica 70-lecia założenia Nowej Huty. Nadanie z tej okazji jednej z nowohuckich ulic lub placowi imienia Budowniczych Nowej Huty byłoby możliwością do upamiętnienia tych, dzięki którym Nowa Huta powstała.

– W lutym br. na mój wniosek nazwa Budowniczych Nowej Huty została dodana do banku nazw w Krakowie. Chciałbym żeby mieszkańcy sami wskazali, które miejsce powinno nosić to imię. Zgłoszenia można przesyłać tutaj: http://bit.ly/ZgłoszenieNH do 31 marca. Następnie na podstawie zgłoszeń przygotuję projekt uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie nadania imienia Budowniczych Nowej Huty – mówi Łukasz Sęk, radny miejski, inicjator akcji.

 

To dzięki budowniczym dzisiaj Kraków posiada bardzo istotną część miasta jaką jest szeroko rozumiana Nowa Huta. Zastosowane rozwiązania architektoniczne sprawiają, że dzielnica ta jest dziś często wskazywana jako wzór zrównoważonego budownictwa dającego zarówno dostęp do mieszkań, ale również zapewniającego odpowiednią komunikację, dużą ilość zieleni i dostęp do usług publicznych.

 

Fot. Magda Rymarz z wystawy „Budowniczowie-Narodziny Miasta”
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *