poniedziałek, 18 Styczeń 2021


Warning: Undefined array key 4 in /home/klient.dhosting.pl/imienniczek/imienniczek/public_html/index.php on line 23

Ukradł kartę bankomatową i zrobił zakupy… 15 razy

We wtorek policjanci z Nowej Huty zatrzymali mężczyznę, który na początku września br. ukradł portfel należący do 58-latka. Rabuś kilkukrotnie wykorzystał kartę bankomatową, wykonując transakcje płatnicze. Teraz zatrzymany 53-latek odpowie przed sądem

Na początku września br. do Komisariatu Policji VIII w Krakowie zgłosił się 58-letni mieszkaniec Nowej Huty, który poinformował, że dzień wcześniej nieznana mu osoba ukradła jego portfel wraz z dokumentami gotówką oraz kartą płatniczą. Sprawa nie była prosta, gdyż mężczyzna nie był w stanie opisać okoliczności zdarzenia, ponieważ nie kojarzył momentu, w którym został okradziony. Mimo to policjanci na podstawie własnych ustaleń wytypowali osobę odpowiedzialną za kradzież. 29 września br. udali się na jedną z ulic w rejonie Nowej Huty, gdzie miał przebywać mężczyzna będący w ich zainteresowaniu.

 


W trakcie obserwacji policjanci zauważyli spacerującego 53-latka, który odpowiadał rysopisowi rabusia. Mężczyzna został natychmiast wylegitymowany oraz poinformowany o przyczynie zatrzymania. W trakcie przesłuchania w komisariacie nie zdradził on jednak w jaki sposób dokonał kradzieży. Funkcjonariusze ustalili, że po tym, jak wszedł on w posiadanie karty bankomatowej znajdującej się w skradzionym portfelu, 15 razy wykorzystał ją aby zapłacić za zakupy, w wyniku czego z konta 58-latka zniknęło około 400 złotych.

 

Okazało się także, że podejrzany znany był już mundurowym z wcześniejszych podobnych naruszeń prawa. 53-latek odpowie za kradzież z włamaniem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Wymiar kary może być jednak wyższy, ponieważ mężczyzna działał w warunkach recydywy.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane