Tajemnice Huty pomogą Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

Krakowska Federacja Stowarzyszeń Przewodnickich wspiera WOŚP. W niedzielę odbędą się charytatywne spacery, których uczestnicy poznają różne miejskie ciekawostki. W Nowej Hucie w programie są m.in.: atomowa groza i schrony, tajniki lokalnej gastronomii.

Oprowadzać będą licencjonowani przewodnicy – pasjonaci historii. Akcja Federacji Stowarzyszeń Przewodnickich obejmuje miejsca od Starego Miasta do Nowej Huty. Uczestnik charytatywnego spaceru ma przekazać minimum 20 złotych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy (na miejscu będzie wolontariusz z puszką WOŚP). W zamian spacerowicz zostanie wprowadzony w miejskie tajemnice. Tematyka czasem jest sensacyjno-kryminalna, niekiedy bywa wojenna, ale może być też kuchenna. Pełną listę spacerów można znaleźć pod internetowym adresem: Facebook.com/FSPdlaWOSP
Aby wziąć udział w zwiedzaniu, należy zapisać się z wyprzedzeniem. Można to zrobić przez serwis Facebook lub za pomocą maila. W tym drugim przypadku należ przesłać na adres fsp.wosp.krakow.pl@gmail.com wiadomość z tytułem spaceru, imieniem i nazwiskiem, liczbą zgłaszanych uczestników.


Nowohuckie zwiedzanie związane jest z trzema tematami: ogólną historią dzielnicy i ciekawostkami z jej dziejów, zimnowojennymi przygotowaniami do nuklearnej konfrontacji z Zachodem, placówkami zbiorowego żywienia – gastronomią od barów mlecznych do lokali dla gościa pod krawatem.


Spacer „Nasza Stara Nowa Huta” rozpocznie się w niedzielę o godz. 10. Grupa wyruszy z pl. Centralnego. Godzinę zero dla „Atomowej Grozy w Nowohuckich Schronach II” (miejsca w grupie z numerem jeden już się wyczerpały) wyznaczono na 11.30, uczestnicy spotykają się pod adresem os. Centrum E 1. „Szlakiem Nowohuckiej Gastronomi” spacerowicze wyruszą ze skweru na pl. Centralnym o godz. 11.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *