Szlakiem nowohuckich kościołów po srebrną odznakę Przyjaciela Krakowa

Sobotni spacer dla odznaki srebrnej odbędzie się w Nowej Hucie. Jego tytuł brzmi „Kościoły Nowej Huty”, a temat stanowi kontynuację trasy sprzed dwóch tygodni, kiedy spacer dotyczył najstarszej, zabytkowej dziś, części Nowej Huty.

W najbliższy weekend, 2–3 marca, będziemy mogli ponownie wziąć udział w akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. Podczas tematycznych spacerów, organizowanych przez Koło Grodzkie PTTK, możemy dowiedzieć się wielu ciekawostek o Krakowie i Nowej Hucie.

 

Spacery będą odbywać się pod hasłem „Tajemnice krakowskich ulic”. Aby wziąć udział w wybranej trasie, wystarczy zgłosić się na miejsce zbiórki wskazane w programie. Udział w spacerach jest bezpłatny.

 

Sobotni spacer dla odznaki srebrnej odbędzie się w Nowej Hucie. Jego tytuł brzmi „Kościoły Nowej Huty”, a temat stanowi kontynuację trasy sprzed dwóch tygodni, kiedy spacer dotyczył najstarszej, zabytkowej dziś, części Nowej Huty. Na szlaku poznamy bliżej m.in. Kościół oo. Cystersów na os. Szklane Domy czy kościół Arka Pana. Zbiórka o godz. 10.00, pod kościołem na os. Szklane Domy 7.

  

Akcja „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa” organizowana jest przez Oddział Krakowski PTTK – KOŁO GRODZKIE, przy współpracy z Miastem Kraków (partner akcji), Towarzystwem Miłośników Historii i Zabytków Krakowa, Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Historycznym Miasta Krakowa oraz Zamkiem Królewskim na Wawelu.

 

Szczegółowe informacje o akcji, program na cały miesiąc, regulamin zdobywania odznaki można uzyskać na stronie internetowej Koła: www.kologrodzkie.pl.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *