Ruszyły przygotowania jubileuszu 70-lecia Nowej Huty

Zasadzenie róż w Alei Róż, odnowienie neonów, wsparcie lokalnych artystów, rewitalizacji Kopca Wandy i Zalewu Nowohuckiego - m.in. takie pomysły na uczczenie obchodów 70-lecia Nowej Huty zgłosili mieszkańcy.

W poniedziałek 28 stycznia w Nowohuckim Centrum Kultury odbyło się pierwsze spotkanie Zespołu i Rady Programowej jubileuszu 70-lecia Nowej Huty. W spotkaniu wzięli udział nowohuckie organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, mieszkańcy, oraz nowohuccy radni miejscy i dzielnicowi.

 

Podczas posiedzenia został przedstawiony raportu z przeprowadzonych w zeszłym roku konsultacji społecznych na temat potrzeb i oczekiwań mieszkańców Nowej Huty odnośnie jubileuszu. Osoby biorące udział w konsultacjach zwróciły uwagę, że poza wydarzeniami kulturalnymi czy artystycznymi z okazji jubileuszu oczekują również mniejszych i większych inwestycji na terenie nowohuckich Dzielnic, które poprawią komfort życia.

 

Podczas spotkania Rady Programowej przedstawiono plan i kalendarz najbliższych wydarzeń w ramach obchodów, a także zaprezentowano wizualizacje loga obchodów, jak i nośników reklamowych i gadżetów.

 

Zaprezentowano również wstępne propozycje wydarzeń, zaproponowanych przez ośrodki kultury na uświetnienie obchodów 70-lecia NH. Wśród nich są m.in. gry terenowe, gry miejskie, odtworzenie neonów w Nowej Hucie, przeniesienie w tym roku licznych wydarzeń z centrum miasta do Nowej Huty. Zaproponowano by krakowskie “noce” były skupione w Nowej Hucie, między innymi noc teatrów miałaby być zainaugurowana dużym spektaklem w Alei Róż. Przez cały czerwiec miałyby odbywać się pikniki dla mieszkańców w nowohuckich parkach. Zaproponowano też Biesiadę Nowohucką i szczególną oprawę Dni Nowej Huty.

 

Przypomnijmy, 24 lutego 1949 r. władze komunistyczne podjęły decyzję o umiejscowieniu kombinatu metalurgicznego we wsi Mogiła koło Krakowa. Tak właśnie rozpoczęła się historia Nowej Huty, która w tym roku obchodzi swoje 70-lecie.

 

Zdjęcie główne Łukasz Sęk

 

 
Polecane Video

Komentarze

nowohutniczanin 28.01.19, 19:49:15

Kto i gdzie został poinformowany o tym spotkaniu?
Do kogo było skierowane bo na zdjęciach przyszła jakaś garstka znajomych i przyjaciół królika?
Jakie nieformalne grupy?
Kto może przed południem w poniedziałek przyjść na jakies spotkanie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane