Remontów ciąg dalszy – od soboty ul. Bieńczycka bez tramwajów
Ekipy na torowisku wzdłuż ul. Bieńczyckiej pojawią się już w sobotę, 15 października. Zasadnicze prace zaczną się w poniedziałek, 17 października. Zanim rozpocznie się naprawa torowiska, konieczne będą prace przy sieci trakcyjnej. To oznacza, że 15 października, w godz. 2.00-4.00, nocne linie tramwajowe na odcinku od pętli na Wieczystej do ronda Czyżyńskiego zostaną zawieszone. Odnawiany odcinek to blisko 1,5 km pojedynczego toru.
W ramach zadania wymienione zostaną tory oraz infrastruktura towarzysząca na dwóch fragmentach między rondem Czyżyńskim a rondem Kocmyrzowskim. Prace te nie wpłyną na ruch pojazdów. Pojawią się zmiany w komunikacji miejskiej. Swoje trasy zmienią linie nr 1, 9, 14, 52 i 74.
Linia nr 1 będzie kursować przez al. Jana Pawła II, al. Solidarności, ul. Ujastek i ul. Łowińskiego. Natomiast linie nr 9, 14 i 52 będą kursować przez al. Andersa, plac Centralny i al. Jana Pawła II. Linia nr 74 będzie kursować na trasie „TAURON Arena Kraków Wieczysta” – „Nowy Bieżanów P+R”.
Zmiany w komunikacji miejskiej od soboty 17 października:
Linie tramwajowe:
- nr 1 – będzie kursować po kolejnej trasie czasowo zmienionej: „Salwator” – … – przystanek „Rondo Czyżyńskie”, al. Jana Pawła II, al. Solidarności, ul. Ujastek, ul. Łowińskiego, ul. Kocmyrzowska – „Wzgórza Krzesławickie”
- nr 2, 5, 44, 49 – nadal będą zawieszone
- nr 3 – będzie nadal kursować po obecnej trasie czasowo skróconej: „Nowy Bieżanów P+R” – … – ul. Doktora Twardego – „Bratysławska”
- Do przystanku „Bratysławska” będą dojeżdżać wszystkie kursy we wszystkie dni tygodnia
- W dni wolne częstotliwość kursowania w wybranych godzinach zostanie zwiększona do 10 minut
- nr 9, 14, 52 – będą kursować po trasach czasowo zmienionych: „Mistrzejowice” / „Os. Piastów” – … – przystanek „Rondo Kocmyrzowskie im. ks. Gorzelanego ”, al. Andersa, plac Centralny im. R. Reagana, al. Jana Pawła II, przystanek „Rondo Czyżyńskie” – … – „Nowy Bieżanów P+R” / „Bronowice” / „Czerwone Maki P+R”
- nr 17 – nadal będzie kursować po obecnej trasie czasowo zmienionej: „Czerwone Maki P+R” – … – al. Powstania Warszawskiego, ul. Lubicz, ul. Rakowicka – „Cmentarz Rakowicki”
- nr 18 – nadal będzie kursować po obecnej trasie czasowo skróconej: „Czerwone Maki P+R” – … – ul. Kamienna – „Dworzec Towarowy”
- nr 19 – nadal będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: „Borek Fałęcki” – … – al. Powstania Warszawskiego, ul. Lubicz, ul. Rakowicka – „Cmentarz Rakowicki”
- nr 20 – nadal będzie kursować po obecnej trasie czasowo zmienionej: „Mały Płaszów P+R” – … – ul. Podwale, ul. Straszewskiego, ul. Zwierzyniecka, ul. Kościuszki – „Salwator”
- nr 50 – nadal będzie kursować po obecnej trasie czasowo skróconej: „Borek Fałęcki” – … – przystanek „Dworzec Główny Tunel” – „Dworzec Towarowy”
- Częstotliwość kursowania w dni powszednie w godzinach szczytu zostanie zwiększona do 5 minut. Dodatkowe kursy będą realizowane po trasie wariantowej: „Dworzec Towarowy” – „Kurdwanów P+R” (na odcinku „Kurdwanów P+R” – „Borek Fałęcki” częstotliwość kursowania nie ulegnie zmianie)
Zastępcze linie tramwajowe:
- nr 70 – będzie kursować po dotychczasowej po dotychczasowej trasie: „Cichy Kącik” – al. 3 Maja, ul. Piłsudskiego, ul. Podwale, ul. Dunajewskiego, ul. Basztowa, ul. Pawia, ul. Doktora Twardego – „Bratysławska”
- nr 74 – będzie kursować po nowej trasie: „TAURON Arena Kraków Wieczysta” – ul. Mogilska, ul. Lubicz, ul. Westerplatte, ul. Starowiślna, ul. Na Zjeździe, ul. Wielicka, ul. Teligi, ul. Ćwiklińskiej – „Nowy Bieżanów P+R”
Zastępcze linie autobusowe:
- nr 701 – nadal będzie kursować po dotychczasowej trasie: „Czyżyny Dworzec” – ul. Medweckiego, rondo Czyżyńskie (powrót: al. Jana Pawła II, ul. Dąbrowskiej, ul. Medweckiego), ul. Bieńczycka, ul. Kocmyrzowska – „Wzgórza Krzesławickie” (powrót: ul. Architektów, ul. Poległych w Krzesławicach)
- nr 703 – nadal będzie kursować po dotychczasowej trasie: „Krowodrza Górka” – ul. Krowoderskich Zuchów, ul. Wybickiego, ul. Doktora Twardego, ul. Prądnicka, al. Słowackiego, ul. Warszawska, ul. Kurniki – „Dworzec Główny Zachód” (powrót: ul. Pawia)
Linie nocne:
- nr 64 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: „Os. Piastów” – … – rondo Kocmyrzowskie im. ks. Gorzelanego, al. Andersa, plac Centralny im. R. Reagana, al. Jana Pawła II, rondo Czyżyńskie – … – „Bronowice Małe”
- nr 69 – nadal będzie zawieszona
- nr 664 – będzie kursować po stałej trasie przez ul. Bieńczycką
- nr 669 – nadal będzie kursować we wszystkie dni w tygodniu.
inf. Miasto Kraków
Komentarze
Nie dodano jeszcze komentarzy.