Przed nami kolejna faza przebudowy wiaduktu W08 nad ul. Igołomską

Od poniedziałku 20 stycznia wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ul. Igołomskiej. Przejazd pod istniejącym wiaduktem kolejowym zostanie zawężony z dwóch do jednego pasa ruchu. Na miejscu ustawione zostaną tymczasowe sygnalizatory sterujące "wahadłem".

 Za tydzień od godziny 5:00 rozpocznie się wyburzanie przyczółku mostu. Ruch będzie się odbywał wahadłowo po pasie prowadzącym w kierunku centrum Krakowa. W kolejnej fazie przebudowy wiaduktu ruch zostanie przerzucony na sąsiedni pas prowadzący w kierunku ul. Brzeskiej, tak by drogowcy mogli zając się wyburzaniem i rekonstrukcją drugiego przyczółku. Prace potrwają do 31 maja br.
Połówkowe zamknięcie i późniejsze etapowe wyburzenie podpór przy jednoczesnym utrzymaniu ruchu samochodów jest konieczne, ponieważ obiekt nie odpowiada standardom i parametrom budowanej ul. Igołomskiej.

 

Dodatkowo pomiędzy nowymi nośnikami, które zwiększą światło tunelu, a tym samym liczbę pasów ruchu z jednego do dwóch w każdym kierunku – już teraz zbudowana zostanie docelowa podpora na środku jezdni. Prace będą też prowadzone nad wiaduktem. Tu rozebrane, a następnie odbudowane według nowej technologii zostanie przęsło mostu, po którym przez cały czas będzie się odbywał ruch pociągów.

 


Kolejna ważna zmiana dotycząca wiaduktu będzie związana z budową nowej skrajni jezdni. Już teraz wzdłuż ulicy Igołomskiej postawione zostały nowe znaki informujące o zakazie poruszania się pod wiaduktem pojazdów, których wysokość przekracza 3,7 m  Zakaz zacznie obowiązywać już za kilka miesięcy.

 

Inf,zdj. Razem w Ruchu

Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *