Postapokaliptyczny spacer w okolicach kombinatu

Muzeum Krakowa zaprasza na kolejne spacery w ramach akcji „Lato w Muzeum”: 1 sierpnia w towarzystwie muzealników będzie można odkrywać tajemnice nowohuckiego kombinatu.

Nie tylko dzieci, ale także dorosłych Muzeum Krakowa zaprasza w sobotę, 1 sierpnia, o godz. 14.30 na spacer po okolicach kombinatu. Opuszczone, postindustrialne budynki dookoła nowohuckiego kombinatu metalurgicznego przypominają scenografię niejednego filmu science fiction.A gdyby tak przenieść się w alternatywny świat „zony” opisanej przez braci Strugackich w „Pikniku na skraju drogi” lub w wyreżyserowany przez Andrieja Tarkowskiego świat „Stalkera”? Uczestników czekają zadania wymagające kreatywności. Podczas spaceru spróbują wcielić się w rolę „stalkerów” i utworzyć alternatywną opowieść o odwiedzanych miejscach. Kto wie, może uda się stworzyć nową miejską legendę?

 

31 lipca w towarzystwie muzealników będzie można spacerować brzegiem Rudawy i poznawać Zwierzyniec, a 2 sierpnia poznać historię budynków znajdujących się wzdłuż Plant.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane