Pan Tadeusz w końcu ma swoje upragnione lokum [FILM]

Fundacja Los Polacos wynajęła małe mieszkanie dla bezdomnego przewodnika, który otworzył ludzkie serca oprowadzając chętnych po Nowej Hucie. W piątek wieczorem mężczyzna wprowadził się do bloku na os. Kościuszkowskim.

– Nie potrafię znaleźć słów, które wyraziłyby jak bardzo jestem wdzięczny wszystkim, dzięki którym udało się znaleźć pieniądze na wynajęcie mieszkania. Jest ciepło, mam gdzie spać, mogę spokojnie ugotować sobie obiad – mówi wzruszony przewodnik.

 

Pan Tadeusz podczas oprowadzania nas po lokalu pochwalił się swoją pasja wędkarską. – Wędkuję od 60 lat. Zacząłem jako dziecko i na ryby uwielbiam chodzić do dzisiaj – mówi przewodnik.

 

Mężczyzna bez stałego dachu nad głową był od dwóch lat. Jak mówi, wcześniej opiekował się mamą, która po śmierci przepisała mieszkanie na os. Spółdzielczym siostrzeńcowi pana Tadeusza. – Ten jednak po śmierci mamy powiedział, że muszę opuścić mieszkanie. W ten sposób znalazłem się na bruku – mówi łamiącym się głosem pan Tadeusz.Z pomocą przyszła mu fundacja Los Polacos, która pomaga osobom w trudnych sytuacjach. Zaproponowaliśmy panu Tadeuszowi, żeby spróbował oprowadzać ludzi po Nowej Hucie, o której wie bardzo dużo ciekawostek. Okazało się, że mimo iż nie jest zawodowym przewodnikiem, ludzie są bardzo ciekawi tego, co ma do powiedzenia – mówi Marek Piątkowski.

 

W niedzielę 17 listopada na spacer z panem Tadeuszem przyszło ok. 300 osób, które przez kupno biletów wsparły finansowo przewodnika. Podczas akcji udało się zebrać ponad 9 tys. zł. Dzięki tym pieniądzom udało się wynająć mężczyźnie małe mieszkania na rok.
Polecane Video

Komentarze

Iwona Larisch 30.11.19, 8:43:50

Czekam na kolejne oprowadzanie.teraz nie bylam ale nastepnym razem sprobuje dotrzec. Ciekawy Projekt. Super sprawa.

Fundacja Los Polacos 30.11.19, 10:58:34

Zatem zapraaszamy serdecznie w niedzielę o godzinie 14:00 pod Pomnik Solidarności na Placu Centralnym
https://www.facebook.com/events/794019397735562/

Wanda 30.11.19, 13:16:24

Dzień dobry!
Pan Tadeusz jest zapalonym wędkarzem. Podobnie jak mój zmarły przed wielu laty, Tato. Mam po nim 2 wędki. Jedna to zwykły bambus. Druga z trochę wyższej półki. Spining. Chętnie przekażę dla Pana Tadeusza. Mój Tato wędkował w górskich rzekach. Jeśli wędki przydadzą się to proszę o wiadomość jak i gdzie mogę je przekazać dla Pana Tadeusza. Pozdrawiam.

Megan 30.11.19, 19:49:51

W Nowej Hucie. Nie Na Nowej Hucie. To naprawdę ma znaczenie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane