Osiedle Wańkowicza: roboty budowlane na finiszu

Powoli kończą się prace przy budowie osiedla Wańkowicza w Nowej Hucie. W 7 komunalnych budynkach znajdzie się miejsce dla 165 rodzin.

 

Zgodnie z terminem kontraktowym, zakończenie budowy osiedla komunalnego przy ul. Wańkowicza przewidziano na październik br., jednak już obecnie widać, że roboty są na finiszu i być może uda się zakończyć je wcześniej. Jeśli chodzi o budynki – stan zaawansowania prac wynosi 95 proc. Pięć z nich jest już gotowych, są sprzątane i przygotowywane do odbiorów, w dwóch budynkach trwają jeszcze prace wykończeniowe. W 75 proc. wykonany jest układ drogowy. Sukcesywnie nasadzana jest zieleń i montowane elementy małej architektury, w tym plac zabaw.
Przypomnijmy – budowa osiedla komunalnego przy ul. Wańkowicza rozpoczęła się w połowie 2018 roku. W siedmiu budynkach do dyspozycji będzie 165 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej 6 900 m2. w tym: 14 mieszkań jednopokojowych z aneksem kuchennym, 82 mieszkań jednopokojowych z oddzielną kuchnią, 49 mieszkań dwupokojowych oraz 20 mieszkań trzypokojowych. Zagospodarowany zostanie również teren wokół projektowanych budynków, powstanie nowa droga publiczna, 97 miejsc postojowych, w tym 9 dla osób niepełnosprawnych.

 

Ważnym elementem ogólnodostępnej infrastruktury będzie plac zabaw dla dzieci o powierzchni ok. 180 m kw. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji m.in. zjeżdżalnię z drabinką, zestawy huśtawek, a także piaskownicę i ławki. Osiedle nie będzie grodzone. Cała osiedlowa infrastruktura dostępna będzie dla wszystkich mieszkańców.
44 proc. terenu inwestycji postanie przeznaczona pod zieleń urządzoną. Zostanie nasadzonych zostanie kilkadziesiąt drzew oraz blisko 100 krzewów i bylin. W przypadku drzew będą to głównie graby, jarzębiny i brzozy. Wzdłuż granicy południowej zaplanowano 4 metrowe ciągi zieleni izolacyjnej.

 

Wykonawcą zadania jest firma DOMBUD SA. Wartość kontaktu wraz z układem drogowym to 30 mln zł.

 

Info/Zdj. ZIM w KrakowiePolecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *