Nowohuckie Turbo Torby z nagrodą od Komisji Europejskiej

Komisja Europejska doceniła oryginalność, ekologiczność i trwałość produktu z Nowej Huty, którego autorkami są: Małgorzata Szymczyk Karnasiewicz i Joanna Lola Styrylska. Nagrodą była również torba - tyle, że uszyta z baneru, który był wyeksponowany na budynku Parlamentu Europejskiego. Właśnie trwa licytacja tej torby.

Komisja Europejska ogłosiła konkurs w lutym tego roku. Jego celem było nagrodzenie takiej działalności, która promuje ekologiczne postawy. Chodziło o przedmioty, które są są trwałe i można je wielokrotnie używać.

 

– 26 lutego br. wysłałam zgłoszenie na konkurs do. Opisałam nasz projekt, w którym banery z okazji 70 lat Nowej Huty, które otrzymałyśmy z Urzędu Miasta Krakowa przerabiamy na warsztatach z mieszkankami i mieszkańcami w Galerii Huta Sztuk – mówi Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz, nowohucka aktywistka.Później przyszła pandemia i na wyniki konkursu trzeba było poczekać. Kilka dni temu okazało się jednak, że nowohucianka w konkursie wygrała… torbę uszytą z banneru. A ten baner wcześniej był wyeksponowany na budynku Parlamentu Europejskiego.

 

 

– Tę fantastyczną torbę postanowiłam wystawić na licytacji, gdyż pieniądze z jej sprzedaży przeznaczymy na obiady dla samotnych seniorów w Nowej Hucie. Wymiary torby: 35 cm (szerokość), 30 cm wysokość, torba zamykaną jest na klapkę na dwa rzepy, w środku dwie kieszenie, regulowany pasek na ramię. Nic tylko nosić – zachwala torbę Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz.

Licytacja Turbo Torby odbywa się pod tym POSTEM
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane