Nowohuccy kandydaci na najlepszego trenera i piłkarza Małopolski

Małopolski Związek Piłki Nożnej ogłosił XXIV Plebiscyt na Najlepszego Piłkarza i Trenera Małopolski 2018 roku. Jednym z nominowanych jest w nim szkoleniowiec Dumy Nowej Huty - Leszek Janiczak.

Plebiscyt trwa do 21 lutego 2019 r. włącznie. Rozstrzygnięcie nastąpi 26 lutego podczas uroczystej Gali Piłkarskiej w Urzędzie Miasta Krakowa. Udział w Plebiscycie – jako głosujący – mogą wziąć kibice, którzy w tym terminie oddadzą głos na wybranego przez siebie kandydata. Można głosować internetowo m.in. w kategorii najlepszy trener.

 

W uzasadnieniu nominacji nowohuckiego klubu czytamy:
Leszek Janiczak (Hutnik) – inżynier energetyk na trenerskiej ławce, który wprowadził Hutnika do trzeciej ligi, a teraz rozmyśla o drugiej. Na ławce trenerskiej zasiada od ponad 30 lat, a klubem z Nowej Huty jest związany w sumie od dziewięciu. 

Laureatów w kategorii najlepszy piłkarz: III i IV liga, czyli gracze występujący w rozgrywkach na szczeblu regionalnym wybierze kapituła konkursu. Jest w niej nominowanych 14 zawodników, w tym dwóch piłkarzy Hutnika – Kamil Sobala i Krzysztof Świątek. Przy ich nominacjach czytamy:

Kamil Sobala (Hutnik Kraków) – napastnik ukształtowany w Rakowie Częstochowa. Jako zdolny junior trafił do ekstraklasowego GKS-u Bełchatów, jednak występu w najwyższej klasie rozgrywkowej się nie doczekał. Jest ważnym ogniwem Hutnika walczącego o drugą ligę. Jesienią siedmiokrotnie posłał piłkę do bramki rywali.
Krzysztof Świątek (Hutnik) – kapitan nowohuckiej drużyny, najlepszy strzelec w historii klubu. 32-letni zawodnik rozegrał w zespole z Suchych Stawów 303 oficjalne mecze, w których strzelił 124 gole.

 

Laureatami Plebiscytu zostanie 5 trenerów w kategorii Najlepszy Trener Małopolski oraz 5 piłkarzy w kategorii Najlepszy Piłkarz Lig Regionalnych.
W kwestii zwycięstwa w Konkursie trenera Janiczaka bierzemy sprawy w swoje ręce i głosujemy U DOŁU TEJ STRONY (TRZEBA KLIKNĄĆ) . 

Źródło: nh2010.pl
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *