Nowa Huta gra w 28 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [ZDJĘCIA]

W przeciwieństwie do ubiegłorocznej deszczowej pogody dziś słoneczna aura pomaga wolontariuszom w zachęcaniu Nowohucian do wrzucania datków do puszek. 7-letnia Tosia i 5-letni Franek (na zdjęciu) ze Wzgórz Krzesławickich pomagają fundacji Jurka Owsiaka już drugi rok.

 

W ramach 28 WOŚP w Nowej Hucie odbywa się wiele ciekawych wydarzeń.

 

Organizowany w holu NCK kiermasz to miejsce, w którym harcerze, nowohuckie szkoły oraz osoby prywatne organizują stoiska, z których całkowity dochód zostaje przekazany na rzecz WOŚP. To tutaj w zamian za finansowe wsparcie można zdobyć unikalne przedmioty z kolekcji od naszych sponsorów i darczyńców, pyszne ciasta oraz własnoręcznie przygotowane przedmioty.

 

Tradycyjnie, jak co roku, na scenie NCK wystąpują grupy i zespoły artystyczne NCK. Bilet wstępu w postaci datku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

W tym roku niezapomnianych doznań artystyczno-wizualnych dostarcza Outcast Flame Fireshow – grupa kuglarska w klimatach słowiańskich oferująca pokazy teatru ognia.Po występie wspólnie rozświetlimy Hutę zimnymi ogniami i tym samym wyślemy nasze nowohuckie Światełko do Nieba!

 

Fundacja WOŚP zbierać będzie środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Orkiestra skupiać się będzie przede wszystkim na takich dziedzinach medyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

 

Należą do nich: lampy operacyjne, stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C, zestawy endoskopowe. Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych, jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *