Niepewna przyszłość siedziby Urzędu Pracy przy ul. Wąwozowej

Siedziba Grodzkiego Urzędu Pracy może zmienić swoją lokalizację z powody budowy trasy S7, która ma się rozpocząć w przyszłym roku. Droga ma biec bardzo blisko GUP. Ostateczna decyzja co dalej z budynkiem ma zostać podjęta do marc 2020 r.

Ekspresówka ma być poprowadzona w miejscu obecnej ulicy Ujastek Mogilski i dalej na północ m.in. tuż obok GUP przy ul. Wąwozowej. A to może oznaczać, że siedzibę Urzędu trzeba będzie przenieść w inne miejsce.

 

– Nie zapadły jeszcze żadne decyzje w tej sprawie. Ewentualna zmiana lokalizacji Grodzkiego Urzędu Pracy jest jedną z rozważanych opcji i ma związek z budową drogi S7, mającą się rozpocząć w przyszłym roku – mówi Małgorzata Tabaszewska, z biura prasowego krakowskiego  magistratu.Urzędniczka wyjaśnia, że miasto ma jednak jeszcze za mało danych, aby podjąć decyzję – konieczna jest znajomość planu robót, w którym określone zostaną szczegóły wykonawcze, harmonogram i zakres prac.

 

– Spodziewamy się, że ten plan zostanie przyjęty przez generalnego wykonawcę pod koniec pierwszego kwartału 2020 r. – dodaje Małgorzata Tabaszewska.
Polecane Video

Komentarze

Antosia 22.08.19, 19:52:23

Urząd znajduje się na peryferiach miasta gdzie dojeżdżają ludzie z wszystkich stron i zajmuje to dużo czasu. Urząd powinien być przeniesiony blizej centrum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *