Młodzież z Hutnika pokazała klasę w Warszawie

Znakomicie zaprezentowali się Chłopcy Hutnicy z drużyny rocznika 2008 w finałowym Turnieju o Puchar Prezesa PZPN, który odbył się w niedzielę warszawskich halach na Bemowie i Woli.

Hutnicy wygrali rozgrywki grupy B. W pierwszym spotkaniu po koncertowej grze pokonali zespół Juventus Academy Bydgoszcz 5-0. Pierwsze dwie bramki uzyskał Kacper Rzepka. Na 3-0 podwyższył Kacper Boratyński, a wynik meczu ustalił kapitan zespołu Hutnika – autor bramek na 4-0 i 5-0 – Szymon Bil. W drugim meczu grupowym hutnicy znów przeważali, ale musieli uznać wyższość szkółki AP Falubaz Zielona Góra. Rywale wykorzystali dwa błędy naszej drużyny i wygrali 2-0. Przed ostatnim meczem Hutnik miał 3 punkty i koniecznie musiał wygrać z AP TOP-54 Biała Podlaska. Tak też się stało. Hutnik wygrał 2-0, a na listę strzelców wpisali się Kacper Warjan i ponownie Bil.Hutnicy wygrali więc rozgrywki grupowe i w ćwierćfinale rywalizowali z drugim zespołem grupy D Rodłem Opole. Podopieczni trenerów Krzysztofa Świątka i Łukasza Kędziory całkowicie dominowali w tym spotkaniu od pierwszej do ostatniej minuty i zasłużenie zwyciężyli 4-0. Znakomite akcje finalizowali kolejno: Bil, Boratyński, Igor Gałek i Warjan.

 

Mecz półfinałowy z faworyzowaną Akademią Piłkarską Reissa także przebiegał pod dyktando Hutnika. Podkreślali to także fachowcy i komentatorzy w relacji na żywo na oficjalnym kanale PZPN. Zespołowe akcje, znakomita technika użytkowa, świetny pressing, wychodzenie na pozycje i postawa fair play cechowały grę Dumy Nowej Huty. Niestety w 17 minucie przydarzył się naszym chłopcom jeden jedyny błąd indywidualny. Gracz AP Reissa przejął piłkę, minął bramkarza Mateusza Michalskiego i mimo rozpaczliwej interwencji Ksawerego Halo skierował piłkę do bramki. Hutnicy dzielnie walczyli do końca półfinału, mieli kilka szans do zdobycia bramki wyrównującej, ale musieli uznać wyższość rywali.

 

Gratulacje i brawa należą się całej 10-osobowej drużynie Hutnika oraz dwójce trenerów. Barwy Hutnika reprezentowali dziś: Mateusz Michalski – Mikołaj Władyka, Kacper Warjan, Szymon Bil, Kacper Rzepka, Ksawery Halo, Kacper Migdał, Igor Gałek, Kacper Boratyński i Miłosz Adamczyk. Trenerzy to wspomnieni Krzysztof Świątek i Łukasz Kędziora.

Info/fot: nh2010.pl
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *