Łąkom Nowohuckim grozi zabudowanie

W rejonie ulic Podbipięty i Odmętowej w Mogile mają powstać motel, stacja benzynowa i osiedle mieszkaniowe.

Mieszkańcy obawiają się, że inwestycje zagrożą korytarzowi ekologicznemu Łąk Nowohuckich.

 

Według informacji podanych przez portal „LoveKrakow” o tym, że najbliższe sąsiedztwo Łąk Nowohuckich zmieni się w plac budowy było wiadomo od dawna. W 2005 roku, a więc dwa lata po uznaniu Łąk za użytek ekologiczny i rok po wejściu w życie Ustawy o ochronie przyrody, inwestor budujący motel uzyskał wuzetkę, uzgodnioną przez Wydział Kształtowania Środowiska.

 

„Love Krakow” zwraca uwagę, że pomimo wiedzy urzędników o działaniach prowadzących do uznania Łąk za użytek ekologiczny i wpisanie jako obszar Natura 2000, zostały wydane wuzetki i pozwolenia na budowę

 

Stowarzyszenie Łąk Nowohuckich zaproponowało inwestorom spotkanie, na którym chcą zaproponować zmiany w projekcie budowy, które pozwoliłyby zachować Łąki przed dewastacją. Chodzi m.in. o zmianą lokalizacji parkingu.

 

Krakowski portal podkreśla, że szanse na to, iż budowa osiedla nie wystartuje, są raczej nikłe. Jest jednak nadzieja, że urzędnicy zmienią zdanie w sprawie budowy motelu. Tak było między innymi w przypadku kontrowersyjnej zabudowy na os. Teatralnym. Urzędnicy długo nie dopatrywali się nieprawidłowości, dostrzegli je dopiero pod silnym naciskiem strony społecznej.

Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *