Kolędy na Trzech Tenorów w Czyżynach

W sobotę 28 grudnia 2019 r. o godzinie 19.00 w Kościoła p.w. św. Brata Alberta na os.Dywizjonu 303 nr 63 odbędzie się wyjątkowy koncert kolęd. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!

Kolęda. Ta nierozłączna towarzyszka okresu bożonarodzeniowego, najpiękniej rozbrzmiewająca w noc wigilijną – zarówno w gronie najbliższych jak i podczas Pasterki, na trwale wrosła w naszą kulturę. Od najmłodszych lat kojarzymy z nią ciepło rodzinnych spotkań i rozmów przy świątecznym stole, spacerów – niestety coraz rzadziej w śnieżną noc – do kościoła, a bardziej przyziemnie – czas pachnący choinką, sianem i pysznymi potrawami, lśniący odblaskami ozdób,bielą obrusu na stole i lukrem na wierzchu makowca, kuszący tajemnicą skrywaną w kształtach prezentów.

 

Zgodnie z tradycją kolędy wybrzmiewają rokrocznie podczas nabożeństw, uroczystości kościelnych i w ramach organizowanych koncertów aż do 2 lutego. Kolędom poświęcony jest też zimowy koncert Nowa Huta. Dlaczego Nie?!, a organizatorzy cyklu starają się od lat, by wypadł on tuż po Bożym Narodzeniu.

 

W koncercie KOLĘDY NA TRZECH TENORÓW wystąpią Jakub Oczkowski,Alexander Martinez oraz Piotr Karzełek – śpiewacy znani szerokiej publiczności z recitali na rodzimych scenach operowych i operetkowych, udziału w zagranicznych i krajowych festiwalach- w tym dedykowanemu Janowi Kiepurze słynnemu festiwalowi w Krynicy-Zdroju oraz występów w telewizyjnych show.Tenorom akompaniować będzie Maciej Nieć – kompozytor,aranżer i pianista, a wsparcia narracyjnego udzieli Łukasz Lech – artysta estradowy i reżyser.Koncert poprowadzi dyrektor artystyczny cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! – Lidia Jazgar.W programie koncertu znajdą się najbardziej znane – nie tylko polskie – kolędy, pastorałki i pieśni świąteczne – Bóg się rodzi, Cicha noc, Hej kolęda, kolęda!, Bracia, patrzcie jeno, Oj,maluśki, maluśki, Kolęda dla nieobecnych, Mi Burrito Sabanero, We Wish You a MerryChristmas, O Tannenbaum i wiele innych.

 

Wstęp na koncert odbywać się będzie na podstawie bezpłatnych zaproszeń. Zaproszenia na koncert dostępne będą od 16 grudnia w: Dziale Imprez i Promocji Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a), Biurze Poselskim Posła Ireneusza Rasia (os. Złotej Jesieni 6/34)oraz Punkcie Informacji Miejskiej (ul. św. Jana 2). Ilość zaproszeń jest ograniczona!

 

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Organizatorzy zachęcają jednak, aby dowolnymi datkami wesprzeć Hospicjum św. Łazarza, na rzecz którego prowadzone są zbiórki, podczas każdego z wydarzeń cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!Uwaga!

 

Organizatorzy nie zapewniają dla wszystkich miejsc siedzących!
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *