Kolędowanie na polską nutę na Wzgórzach Krzesławickich [ZDJĘCIA]

Kolędy, czyli pieśni okresu bożonarodzeniowego stanowiły temat grudniowych koncertów cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich. Ostatnie spotkanie odbyło się w niedzielę 29 grudnia w kościele pw. Miłosierdzia Bożego.

 

W minionych edycjach świątecznego koncertu prezentowany był przekrój śpiewów i tradycji różnych kultur. Dzień koncertu to niedziela w oktawie Bożego Narodzenia, czyli w kościele katolickim święto Świętej Rodziny. Wiele najpiękniejszych kolęd, zwłaszcza w polskiej tradycji, poświęconych jest tej jedynej, wyjątkowej Rodzinie. Właśnie dlatego uczestnicy tegorocznego koncertu usłyszeli kolędy na polską nutę, w wykonaniu rodzimych, młodych twórców.Na organach krzesławickiego kościoła zagrał Adam Tański – absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego i pierwszy polski student prestiżowego Paryskiego Konserwatorium w klasie prof. Oliviera Latry. W jego wykonaniu usłyszeliśmy improwizacje i przygrywki do śpiewów, wykonywanych w stylach polskich regionów folklorystycznych. Zespołem animującym śpiew widzów, jak również wykonującym dzieła z minionych epok był zespół wokalny Bazyliki Mariackiej w Krakowie – Cappella Marialis pod dyrekcją Krzysztofa Michałka.

 

Organizatorami cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich są Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Parafia Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich i Rada Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *