Klucze doprowadziły policjantów do bagażnika pełnego marihuany

W trakcie przeszukania samochodu kryminalni znaleźli zgrzane worki foliowe z zawartością suszu roślinnego. 22-latek przyznał, że to marihuana i że stanowi ona jego własność.

Pod koniec listopada krakowscy policjanci udali się w rejon Mistrzejowic, gdzie w jednym z bloków miał pomieszkiwać mężczyzna posiadający znaczne ilości środków odurzających. Podczas obserwacji tego miejsca, przed godz.19:00 kryminalni zauważyli pojazd, którym przyjechał podejrzewany. Mężczyzna został wylegitymowany a następnie kryminalni udali się do jego mieszkania. Podczas  przeszukania lokalu nie ujawniono zabronionych substancji . Narkotyków w tym mieszkaniu nie znalazł także pies tropiący ściągnięty wraz z przewodnikiem na miejsce.

 

Policjanci zwrócili natomiast uwagę, że mężczyzna oprócz kluczy do mieszkania, w którym się znajdowali, posiadał także inne klucze oraz pilota do bramy od innego lokalu. Funkcjonariusze szybko ustalili, że są od nieruchomości znajdującej się w rejonie Krowodrzy. Kryminalni wraz z 22-latkiem udali się pod ten adres. Po przybyciu okazało się, że klucze, które mężczyzna posiadał przy sobie, są do jednej z komórek lokatorskich, jednak tam również nie było substancji zabronionych.Jednak na tym policjanci nie zakończyli swoich działań, gdyż chwilę później aktywność policyjnego czworonoga znacząco wzrosła przy jednym z samochodów zaparkowanych nieopodal komórki lokatorskiej. Ponadto jeden z zabezpieczonych wcześniej kluczy, pasował właśnie do tego pojazdu. W trakcie przeszukania kryminalni znaleźli w aucie zgrzane worki foliowe z zawartością suszu roślinnego. 22-latek oświadczył, że ujawniony susz roślinny to marihuana i że stanowi ona jego własność. Oznajmił również, że pojazd zaparkował w garażu ponad rok temu.

 

Zarówno samochód, jak i komórka lokatorska miały być miejscem służącym mu do przechowywania narkotyków. W związku z tym 22-latek został zatrzymany, a następnie przewieziony do policyjnego aresztu. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 7100 gramów marihuany. Wobec zatrzymanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających, czyniąc jednocześnie przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *