Ekologiczny rajd w Nowej Hucie. Trwają zapisy!

Tak, można dobrze się bawić i jednocześnie zadbać o środowisko! Właśnie w ramach kampanii „Kraków w dobrym klimacie” rusza projekt rodzinnych rajdów, który skupia się na ekologii i edukacji z zakresu ochrony środowiska. Uczestnicy będą mieli okazję sprzątać wyznaczony teren oraz odpowiadać na pytania związane z recyklingiem i przeciwdziałaniem zmianom klimatycznym. Pierwszy rajd odbędzie się 23 kwietnia w Nowej Hucie. Zapisy już ruszyły.

Zachęcamy nowohucian i nie tylko do udziału w rajdzie, który jest skierowany do różnych grup wiekowych – rodzin z dziećmi, znajomych, seniorów. Drużyny powinny składać się z co najmniej trzech osób, a maksymalna liczba osób w jednej grupie to cztery, przy czym jeden opiekun może objąć opieką maksymalnie cztery niepełnoletnie osoby.

 

Celem rajdu jest poszerzenie wiedzy na temat recyklingu, ekologii i klimatu, a także integracja mieszkańców wokół idei ochrony środowiska oraz wzmocnienie więzi z przyrodą. To doskonała okazja do aktywnego spędzenia wolnego czasu oraz poznania sposobów ochrony klimatu i wód, jakie stosujemy w Krakowie.

 

Pierwszy pieszy rajd odbędzie się 23 kwietnia w Nowej Hucie. Punkt startowy znajduje się przy ulicy Bardosa, w sąsiedztwie parku Krakowian, a trasa przebiega w okolicy kopca Wandy i obwodnicy S7. Gra terenowa rozpoczyna się o godzinie 11:00 i potrwa około 60-90 minut, po czym do godziny 14:00 spędzimy czas przy ognisku i ogłosimy zwycięzców.

 
 

Szczegółowy przebieg trasy

 

Zaczynamy przy ul. Bardosa przy parku krakowian. Już tam zaplanowane są pierwsze pytania, dlatego rywalizacja rozpoczyna się praktycznie zaraz po potwierdzeniu swojego udziału i odebraniu pakietu startowego (rękawice, worki na śmieci, lista kontrolna).

 

Z miejsca startu trasa prowadzi ul. Bardosa w stronę centrum dawnej wsi Mogiła. Dochodzimy do centrum wsi, które dziś stanowi kapliczka ze św. Florianem stojąca na rozdrożu dróg. To tam znajdować się będzie kolejny punkt kontrolny i kolejne pytania.

 

Idziemy dalej zgodnie z trasą na mapie. Pokonujemy obwodnicę S7 udając się licznymi schodami i tunelem, by w końcu wylądować po drugiej stronie drogi. Tam za przystankiem znajdować się będzie kolejny punkt kontrolny nr 2.

 

Następnie po prawej mijamy fort Mogiła i wychodzimy na plac, na końcu którego czekać na was będzie kolejny punkt kontrolny nr 3.

 

Idziemy dalej wąską zarośniętą drogą, by w końcu dotrzeć do miejsca, gdzie ukazuje się szeroka brukowana droga – to pozostałości historyczne Drogi Sandomierskiej, która niegdyś tędy prowadziła w stronę Krakowa. Skręcamy ostro w prawo na drogę z płyt betonowych i idziemy dalej. Na końcu drogi będzie znajdował się budynek, przed którym będzie kolejny punkt kontrolny nr 4.

 

Ponownie skręcamy w prawo i po chwili dostrzeżemy w oddali kopiec Wandy. Tuż przed kopcem Wandy będzie czekać kolejny punkt kontrolny nr 5.

 

Z tego miejsca będziecie widzieli metę rajdu, w którym to odpowiecie na ostatnie pytania i złożycie listę kontrolną. Następnie korzystacie z posiłku, ogniska i wolnego czasu aż do ogłoszenia wyników.

 

Na każdy rajd może zapisać się maksymalnie 100 osób (25 drużyn po cztery osoby). Obowiązują zapisy drużyn. Zapisywać można się od 12 kwietnia wysyłając zgłoszenie na adres: ola.wyszynska@fundacjaecotravel.pl. W zgłoszeniu powinna znaleźć się lista uczestników zgłaszanej drużyny. Obowiązuje limit miejsc.

 

Kolejne rajdy odbędą się w 25 czerwca i 10 września.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane