poniedziałek, 18 Styczeń 2021


Warning: Undefined array key 4 in /home/klient.dhosting.pl/imienniczek/imienniczek/public_html/index.php on line 23

Biblioteka Kraków otwiera cztery kolejne punkty w Nowej Hucie

Os. Kalinowe 5, os. Na Stoku 1, os. Stalowe 12 os. Zgody 7 - w tych placówkach można już wypożyczać książki. Czytelnicy wchodzący na teren biblioteki powinni mieć zasłonięte usta i nos, ubrane rękawiczki ochronne

To drugi etap otwierania sieci Biblioteki Kraków. W ramach łagodzenia obostrzeń epidemiologicznych w ubiegłym tygodniu placówka wznowiła działalność w pierwszych pięciu punktach w mieście. Na terenie Nowej Huty można jednak było wypożyczyć książki tylko w placówce przy ul. na Osiedlu Bohaterów. Teraz doszły kolejne cztery miejsca.

 

– W każdej z uruchomionych placówek zostaną zorganizowane oddzielne stanowiska: zwrotów, wydawania zamówień i rezerwacji oraz „magazyn książek pozostających w kwarantannie” – informuje Piotr Wasilewski, Kierownik Działu Promocji Biblioteki Kraków.

Czytelnicy wchodzący na teren biblioteki powinni mieć zasłonięte usta i nos, ubrane rękawiczki ochronne, zachowywać bezpieczne odległości od bibliotekarza i innych użytkowników. W wypożyczalni będzie mógł przebywać jednocześnie jeden użytkownik przypadający na jednego bibliotekarza.

 

– Udostępniamy wypożyczalnię książek i audiobooków, ale inne formy korzystania z biblioteki na razie niestety nie będą możliwe – mówiła podczas otwarcia pierwszych pięciu filii Izabela Ronkiewicz-Brągiel, Zastępca Dyrektora Biblioteki Kraków. Zasada ta dotyczy teraz wszystkich, 19 punktów, które wznowiły działalność.

 

Wypożyczalnie otwarte w drugiej turze będą czynne pięć dni w tygodniu. W poniedziałki, środy i piątki od godz. 12 do 15, a następnie od godz. 15.30 do 19, natomiast we wtorki i czwartki od godz. 8.30 do 11.30 i od godz. 12 do 15. Podczas przerw technicznych lokale zostaną przygotowane na przyjęcie kolejnych czytelników.

Źródło: krakow.pl

Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane