30-latek do piwnicy schodził z reklamówkę – wychodził z policjantami

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w piwnicy bloku w okolicach centrum Nowej Huty ukrywał narkotyki. Ponadto mężczyzna przyznał się do wprowadzania ich do obrotu. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

7 lipca br. kryminalni z Komisariatu Policji VIII w Krakowie wspólnie z policjantami z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KWP Kraków udali się na jedno z  osiedli w centrum Nowej Huty, gdzie według zgromadzonych informacji zamieszkiwać miała osoba posiadająca narkotyki. Po krótkiej obserwacji funkcjonariusze zauważyli mężczyznę schodzącego do piwnicy w jednym z pobliskich bloków.Policjanci natychmiast zeszli za nim i zastali 30-latka w komórce lokatorskiej. Mężczyzna na widok policjantów odrzucił trzymaną w rękach reklamówkę, w której znajdował się susz roślinny. Kryminalni przystąpili do przeszukania piwnicy a także mieszkania mężczyzny. W trakcie tych działań policjanci natrafili na worki foliowe z zawartością suszu roślinnego oraz … maczetę, gaz i kilka telefonów komórkowych. 30-latek został przewieziony do komisariatu.

Po przebadaniu za pomocą testerów narkotykowych okazało się, że funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie ponad 250 gramów marihuany. W trakcie przesłuchania zatrzymany przyznał się, że narkotyki stanowiły jego własność oraz że zamierzał wprowadzić je do obrotu. Przyznał się również, że tym procederem zajmował się już wcześniej.

 

30-latek usłyszał zarzuty przygotowania do wprowadzenia do obrotu jak też  wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Grozi mu kara do 12 lat pobawienia wolności. Wobec mężczyzny zastosowany został policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *