28 Finał WOŚP. Padł rekord zbiórki w NCK

Nowohuccy wolontariusze zebrali w tym roku dla WOŚP 287 228,34 zł tys. zł. To 80 tys. zł więcej niż w roku ubiegłym. Do tej kwoty zostaną jeszcze doliczone pieniądze z aukcji allegro, eskarbonki wolontariuszy oraz waluta obca i precjoza. Brawo Nowa Huta!

Nowohucki rekord zbiórki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy był możliwy m.in. dzięki słonecznej, wiosennej pogodzie. W niedzielę wielu mieszkańców wsparło wolontariuszy podczas spacerów.

 

Wśród najmłodszych wolontariuszy była 7-letnia Tosia i 5-letni Franek ze Wzgórz Krzesławickich, którzy pomagali fundacji Jurka Owsiaka już drugi rok. 

W ramach 28 WOŚP w Nowej Hucie odbyło się wiele ciekawych wydarzeń.

 

Organizowany w holu NCK kiermasz to miejsce, w którym harcerze, nowohuckie szkoły oraz osoby prywatne organizowali stoiska, z których całkowity dochód został przekazany na rzecz WOŚP. To tutaj w zamian za finansowe wsparcie można było zdobyć unikalne przedmioty z kolekcji od naszych sponsorów i darczyńców, pyszne ciasta oraz własnoręcznie przygotowane przedmioty.

 

Tradycyjnie, jak co roku, na scenie NCK wystąpiły grupy i zespoły artystyczne NCK. Bilet wstępu były w postaci datku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

W tym roku niezapomnianych doznań artystyczno-wizualnych dostarczył Outcast Flame Fireshow – grupa kuglarska w klimatach słowiańskich oferująca pokazy teatru ognia.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *