Walka o awans do II ligi miedzy Hutnikiem Kraków a Motorem Lublin. Będzie baraż?

Która z drużyn uzyska awans z piłkarskiej IV grupy III ligi? - tym pytaniem kibice piłkarscy w Krakowie i Lublinie żyją od połowy marca. Przedstawiciele Hutnika o komentarz poprosili nawet renomowane kancelarie prawne zajmujące się prawem sportowym. Wszystkie opinie jednoznacznie wskazały, że w przypadku przedwczesnego zakończenia ligi zwycięzcą powinien zostać obecny lider czyli Hutnik Kraków.

O przepustkę do wyższej ligi starają się Hutnik Kraków i Motor Lublin, a po zawieszeniu rozgrywek walka między nimi toczy się interpretację regulaminu rozgrywek.

 

W grupie IV, w której gra Korona II Kielce, dwie pierwsze drużyny – Hutnik Kraków i Motor Lublin – mają tyle samo punktów – po 36. Od kilku tygodni trwają głośne dyskusje, kto powinien awansować. Motor ma lepszy bilans bramkowy, ale bezpośredni mecz wygrał Hutnik, rewanż się natomiast jeszcze nie odbył. Włodarze obu klubów nie odpuszczają i starają się wskórać jak najwięcej, aby wpłynąć na korzystną dla siebie decyzję związku.Okazuje się jednak, że sprawa awansu może rozstrzygnąć się na boisku. Baraż między Hutnikiem o Motorem byłby meczem niezależnym od całych rozgrywek (wynik krakowskiego, jedynego w tym sezonie spotkania obu zespołów nie miałby żadnego znaczenia). Miałby się odbyć na terenie neutralnym. Kiedy?

 

W rozmowach oficjalnych i półoficjalnych mówi się, że taki mecz może być rozegrany do końca czerwca. Jeśli nie zostaną zwolnione restrykcje państwowe, epidemiologiczne, wówczas Hutnika i Motor, zespoły i ich otoczenie, obejmie się mniej więcej takimi profilaktycznymi działaniami, badaniami, jak drużyny dla przykładu II-ligowe.

 

Bardzo byśmy chcieli aby rozstrzygnięcia zapadły w sposób sportowy. Po to prowadzimy kluby, po to się angażujemy. Wszystkim zależy na tym, byśmy grali i rywalizowali na boisku. – zapewnia Artur Trębacz, prezes Hutnika – Jednak jestem pełen obaw, że rozegranie wszystkich pozostałych ligowych kolejek może okazać się niemożliwe.


Niestety odwołanie rozgrywek od IV ligi czy rozgrywek młodzieżowych wskazuje na to, że III liga może nie wznowić swoich rozgrywek w tym sezonie. Pandemia koronawirusa w sposób brutalny uświadomiła nam, że nie byliśmy przygotowani na taki stan rzeczy. W ciągu ostatnich lat nikt nie myślał, że władze piłkarskie będą musiały zmierzyć się z podjęciem tak trudnych decyzji. W związku z tym, klub sportowy Hutnik przygotował pamiątkową serię gadżetów, a swoją kolekcję nazwał „Huta Dzielnicą Lidera”.


– Panująca na świecie sytuacja jest sytuacją wyjątkową, czymś czego nikt nie był w stanie sobie wyobrazić. Pomimo tego, że od teraz nasze życie zmieni się, to jednak miesiące marzec i kwiecień na długo pozostaną w pamięci wszystkich. –
mówi Marcin Kądziołka, specjalista ds. marektingu i PR – Stąd pomysł na wypuszczenie serii gadżetów, która przypominać będzie nam po latach o tych wydarzeniach i o tym w jakim momencie koronawirus zastał nasz klub. W końcu przytrafiło się to w momencie kiedy liderem III ligi grupy IV był Hutnik, a Nowa Huta dumnie nosiła nazwę „Dzielnicy lidera”.


Wprowadzone do sprzedaży gadżety w oryginalny sposób o tym informują. Z grafiki dowiedzieć się możemy kim według słownika języka polskiego jest lider, jak wygląda tabela i regulamin rozgrywek na stronie Lubelskiego Związku Piłki Nożnej oraz jaki był wynik bezpośredniego spotkania pomiędzy Hutnikiem i Motorem Lublin. Kubeczki, magnesy, podkładki pod myszkę oraz puzzle są do zakupienie poprzez sklep internetowy Hutnika pod adresem: sklep.nh2010.pl
Polecane Video

Komentarze

Wierny 14.05.20, 15:42:56

Drudzy Włodarze Hutnika Kraków! Skoro uważacie, że interpretacja przepisów jest po Naszej stronie to w żadnym wypadku nie przystępujcie do meczu barażowego! Tego nie ma w regulaminie i nikt Nas do tego nie może zmusić! Ale co w zamian? W przypadku (to pewna sytuacja) niepomyślnej dla Nas decycji LZPN, że do II ligi awansuje Motor należy wejść na drogę sądową z LZPN o złamanie prawa z Lozanną włącznie!

3cik 15.05.20, 22:54:56

Jaki baraż?!
Przepisy są jasne, w kilku innych ligach nie było wątpliwości! Przy równej liczbie punktów decyduje liczba punktów w bezpośrednich spotkaniach. Hutnik: 3, Motor: 0.

Życzę powodzenia Motorowi w walce o 2. ligę w kolejnym sezonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *