Strzelali z wiatrówki do witryn sklepowych i samochodu. Usłyszeli zarzuty

Krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę oraz kobietę odpowiedzialnych za uszkodzenia mienia w Nowej Hucie. Mężczyzna odpowie za uszkodzenia witryn sklepowych, natomiast kobieta usłyszała zarzut uszkodzenia samochodu osobowego. Obydwie osoby dokonały uszkodzeń przy użyciu wiatrówki.

10 lipca br.  policjanci z Komisariatu Policji VIII w Krakowie udali się na jedno z osiedli przy Placu Centralnym, gdzie według ustaleń zamieszkiwała osoba odpowiedzialna za uszkodzenie 3 witryn sklepowych na terenie Nowej Huty. Po krótkiej obserwacji jednego z bloków kryminalni zauważyli mężczyznę będącego w ich zainteresowaniu. Został on wylegitymowany, a następnie zatrzymany. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci natrafili na susz roślinny, który po przebadaniu okazał się być marihuaną. 22-latek został przewieziony do policyjnej jednostki, gdzie w trakcie przesłuchania przyznał się, że za pomocą wiatrówki uszkodził 3 witryny sklepowe w Nowej Hucie. Przyznał także, że zabezpieczone narkotyki stanowiły jego własność.

 


Kilka dni później, policjanci z „ ósemki” pojechali do Czyżyn,  gdzie przebywać miała osoba, która jakiś czas temu, w podobny sposób uszkodziła samochód zaparkowany w tym rejonie. Na miejscu policjanci zastali 30-latkę, która od razu się do tego przyznała. W mieszkaniu kobiety funkcjonariusze zastali 33-latka, który jak się okazało, był poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu karnego i odbycia kary roku i dwóch miesięcy pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa. W związku z tym zarówno kobieta, jak i mężczyzna zostali zatrzymani i przewiezieni do komisariatu policji. Właściciele sklepów oraz samochodu wycenili szkody na blisko 5 tysięcy złotych. Obydwie wiatrówki za pomocą których dokonano uszkodzeń zostały zabezpieczone.

 

Zatrzymany 33-latek został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zaległą karę roku i dwóch miesięcy pozbawienia wolności, natomiast 22-latek oraz 30-letnia kobieta usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna odpowie za posiadanie narkotyków, za co grozi kara 3 lat więzienia.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane