Spędź Dzień Dziecka w Nowej Hucie

Prowadzenie tramwaju, budowanie rakiety, pokaz strażacki, zabawa z klockami Lego. Zobacz gdzie atrakcyjnie spędzić Dzień Dziecka w Nowej Hucie.

Dzień Dziecka Małopolskich Służb Mundurowych

Organizowany  jest zarówno dla rodzin związanych ze służbą mundurową, jak i tych, które planują w ciekawy i aktywny sposób spędzić wolny czas. Tegoroczna impreza odbędzie się na terenie Muzeum Lotnictwa w Krakowie przy al. Jana Pawła II 39. Dla zmotoryzowanych przewidziano miejsca parkingowe znajdujące się na terenie tej placówki.

 

W tym roku, dla wszystkich uczestników imprezy, przewidziano szereg  atrakcji: Zwiedzanie Muzeum Lotnictwa w Krakowie – z możliwością obejrzenia samolotów oraz sprzętu lotniczego. Pokaz sprzętu, wyposażenia i promocja poszczególnych służb mundurowych tj. Policji, Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Wojska Polskiego, Straży Miejskiej. Koncerty, pokazy sportowe,pokaz psów służbowych, wyszkolenia funkcjonariuszy, konkursy z nagrodami dla dzieci.A może w nowohuckiej zajezdni MPK?

W zajezdni tramwajowej Nowa Huta, przy ul. Ujastek 12.  czeka na najmłodszych świetna zabawa. Od godz 10:00 do 13:00 będzie można  zwiedzić  zajezdnię a nawet samodzielnego poprowadzić tramwaj!

 

Dzień Dziecka odbędzie się także nad zalewem

1 i 2 czerwca na wszystkich małych uczestników czeka moc atrakcji – malowanie twarzy, konkursy, warsztaty, pokaz strażacki, pokaz futbolu amerykańskiego i wiele, wiele innych. Podczas imprezy będzie można honorowo oddać krew. Start, godzina 13:00. Impreza odbędzie się przy Grill Manhattan.

 

Od godziny 12:00 moc niespodzianek czeka w parku Zielony Jar

W programie: występ zespołu muzycznego „Canto”, Teatr Iluzji, warsztaty plastyczne, zabawy sportowo rekreacyjne z nagrodami, warsztaty muzyczne i bębniarskie. Radosny Dzień Dziecka potrwa do ok. godz. 16:00

 

eNCeK Food Truck proponuje najmłodszym:

Balony z helem, cukrową watę, tworzenie balonowego zoo wspólnie z animatorami, wspólne puszczanie baniek, zabawy z animatorami, malowanie buziek, poczęstunki i wiele więcej. Start – godz 12.

 

Kosmiczny Dzień Dziecka odbędzie się w ArtZonie

W tym roku w Tajemniczym Ogrodzie przy ARTzonie Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali maluchy polecą w kosmos!  Zbudują pojazdy kosmiczne, stworzą recyklingowy osprzęt astronauty oraz zmajstrują makietę planety „Nowa Huta 70”.

 

Muzeum Nowej Huty zaprasza na podróż w czasie

1 czerwca odbędzie się piknik rodzinny, w czasie którego plac przed dawnym kinem Światowid zamieni się w wyjątkową przestrzeń zabaw. Uczestnicy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności, grając m.in. w bierki, pchełki, klasy, czy też w gumę. Dodatkową atrakcją będzie możliwość wzięcia udziału w quizie zorganizowanym w przestrzeni muzealnej.Na najbardziej wytrwałych uczestników pikniku będą czekać upominki. Start godz. 11:00

 

Dzień Dziecka w Jeziorkowie trwa dwa dni

W sobotę konkursy z nagrodami – bieg z jajkiem, slalom z kurą I inne atrakcje. W niedzielę zaś Jeziorkowo opanują gry planszowe – dla dzieci w każdym wieku!

 

Ogród Doświadczeń zaprasza dzieci od lat 3

Od godziny 11:00 czekają na małych uczestników edukacyjne zabawy – warsztaty cukiernicze, eksperymenty, złudzenia optyczne. Udział w ramach biletu wstępu do Ogrodu Doświadczeń.Centrum Handlowe Czyżyny 31 maja i 1 czerwca  zmieni się w świat kultowych klocków Lego.

W programie wydarzenia znajdą się atrakcje dla całej rodziny. Na małych budowniczych będzie czekać kilka stref zabawy, gdzie można popuścić wodze fantazji i zbudować z klocków, co tylko podpowie wyobraźnia. Dziewczynki będą mogły odwiedzić słynące z jeziora w kształcie serca Miasto Heartlake, gdzie spotkają paczkę radosnych przyjaciółek z serii LEGO Friends, z którymi będą dzielić wspólne zainteresowania i hobby m.in. muzykę, sport, taniec, miłość do zwierząt czy przyrody.

 

W strefie LEGO City znakomicie odnajdą się uwielbiający przygody chłopcy, którzy będą mogli wcielić się w nieustraszonych bohaterów m.in. strażaka, policjanta, lekarza, pilota czy badacza aktywnych wulkanów. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami – niespodziankami, w których dzieci będą tworzyć różnorodne modele na zadany temat oraz prezentować swoje dzieła na scenie.

 

Z kolei na najmłodszych czekać będzie ‚basen’ wypełniony klockami LEGO Duplo, wiele godzin budowania niesamowitych konstrukcji z klocków oraz inspirujące ćwiczenia, w trakcie których poznają literki, cyfry, kształty oraz kolory.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *