Rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące Dworu Badenich i parku w Wadowie

Rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące sposobu użytkowania dworu Badenich i parku Wadów. Potrwają one do 28 maja.

Celem konsultacji, które prowadzone są przez Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Zarząd Zieleni Miejskiej, jest wysłuchanie głosu krakowian oraz pozyskanie pomysłów w zakresie oczekiwanych społecznie aktywności na terenie dworku Badenich, jak również w zakresie zagospodarowania przestrzeni w bezpośrednim jego otoczeniu, tj. parku Wadów.
 

W ramach konsultacji zaplanowano:

 • Spotkanie online – poniedziałek, 19 kwietnia, godz. 17.00-19.00
  Webinarium, podczas którego przypomniana zostanie historia miejsca, przedstawione ramy konsultacji, w tym zakres możliwej ingerencji w zieleń, jak i w architekturę. Mieszkańcy będą mogli zadawać pytania ekspertom oraz prezentować własne pomysły na zagospodarowanie konsultowanego terenu. Aby dołączyć do spotkania, wystarczy kliknąć tutaj.
 • Punkt konsultacyjny – niedziela, 25 kwietnia, godz. 14.00-19.00
  Punkt prowadzony przez Miejskie Centrum Opieki Społecznej na terenie parku Wadów. Na miejscu będzie można wypełnić ankietę konsultacyjną.
 • Spotkanie z mieszkańcami – sobota, 22 maja, godz. 9.00-14.00
  Warsztat w formule piknikowej na terenie parku Wadów: budowanie koncepcji miejsca i działań na bazie dotychczasowych propozycji i wniosków z ankiet i spotkania.
  Z uwagi na obostrzenia sanitarne, osoby zainteresowane muszą zgłosić chęć uczestniczenia w drugim spotkaniu pod nr tel. 12 616 52 79 lub drogą mailową na adres e-mail: konsultacje@um.krakow.pl najpóźniej do piątku, 21 maja, do godz. 12.00 (decyduje kolejność zgłoszeń). Jeśli sytuacja epidemiczna nie pozwoli na organizację otwartego spotkania, zostanie ono zrealizowane w formule online z wykorzystaniem aplikacji internetowej.
 • Dyżury telefoniczne – wtorek, 27 kwietnia (godz. 10.00-12.00) i wtorek, 18 maja (godz. 15.00-17.00)
  • ekspert w sprawach zieleni: 887 881 527
  • ekspert w kwestiach społecznych: 780 511 834 (27 kwietnia); 660 637 831 (18 maja)
  • ekspert w zakresie zagadnień kulturalnych: 12 616 19 22.

 

Uwagi, wnioski i propozycje dotyczące zakresu konsultacji można zgłaszać za pomocą ankiety internetowej w nieprzekraczalnym terminie do 28 maja. Ankietę można wypełnić tutaj.

 

Inf. Miasto Kraków
Polecane Video

Komentarze

A może coś takiego? 17.04.21, 12:09:04

W części zrobić Gabinet Chirurga oraz Kardiologa z potrzebnym sprzętem, bo tam są w pobliżu liczne pola, ludzie ciężko pracują, dochodzi do wypadków lub ataku serca, a tu żadnej przychodni z takimi specjalistami w pobliżu. Ta w Luboczy to jakiś żart. Tam nie ma takich specjalistów. Okolica dawno się rozbudowała i taka mała przychodnia powstała w Luboczy lata temu dla rolników... Na Wzgórzach też nie ma ani chirurga, ani kardiologa. Mógłby się przydać tam w dworku gabinet chirurgiczny i kardiologiczny z niezbędnym sprzętem. W razie nagłej sytuacji w w czasie prac rolniczych lekarz musi natychmiast udzielić pomocy. A tak to ludzie normalnie by się rejestrowali i nie musieli aż do Huty jeździć do takich specjalistów. Prace fizyczne wymagają szybkiego dostępu właśnie do chirurga i kardiologa. W części dworku można przeznaczyć miejsce na filię Biblioteki Kraków, bo również nie ma czegoś takiego w tej okolicy. Ja mam taki pomysł na to miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane