Osiedle na ponad 100 bloków na terenie byłej kopalni iłów w Zesławicach?

9 czerwca na posiedzeniu Komisji Planowania Rada Miasta Krakowa poruszona została sprawa równania terenu przy ul. Petofiego. Okazuje się, że mimo braku szans na uzyskanie pozwolenia na budowę deweloper przymierza się do budowy ogromnego osiedla.

Czy na Wzgórzach Krzesławickich powstanie osiedle z ponad 100 blokami?

 

„Na szczęście plan zagospodarowania na to nie pozwala, ale tzw. ustawa lex deweloper otworzyła przed nim furtkę Do tego jednak droga daleka i na ten moment nie ma żadnych szans na uzyskanie pozwolenia na budowę” – czytamy na profilu facebookowym Łukasza Sęka, radnego miejskiego.

 


W ubiegłym tygodniu mieszkańcy zaalarmowali o tym, że ciężki sprzęt równa ziemie w sąsiedztwie ogródków działkowych.

 

„Wiemy tyle że prywatna osoba wykupiła te tereny, całe zbocze wzdłuż ulicy Petofiego, usuwa działkowiczów którzy prowadzą tam swoje ogródki od kilkudziesięciu lat, niszczy cała zieleń. Najgorsze z tego to to że jest to teren oznaczony na mapie jako potencjalnie osuwisko. Plan zagospodarowania na te tereny wyraźnie mówi że to tereny rolne. Patrząc na to z jakim rozmachem prowadzone są pracę boimy się za chwilę rusza budowy. Chcemy zainteresować tym tematem również media bo wygląda to bardzo podejrzanie. Wystąpiliśmy z pismami do urzędów żeby sprawdzili co tu się dzieje, jak również do radnych ale na razie cisza nic nie wiemy.” – czytamy w liście przesłanym do redakcji.
Polecane Video

Komentarze

nowohucianin 10.06.20, 8:47:23

bez przesady . miasto sie rozrasta to normalne. to gdzie sie mają budować? w mieście nie , na obrzeżach nie. ktoś ma interes w tym żeby miasto sie nie rozwijało . a te zesławice to zwykła wieś

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *