Klubokawiarnia i miejsce integracji sąsiedzkiej – tego chcą mieszkańcy w budynku dworu Badenich w Wadowie

Od 13 kwietnia do 22 maja trwały konsultacje społeczne dotyczące sposobu użytkowania dworu Badenich i parku Wadów. Mieszkańcy Wadowa zagłosowali za tym, aby dwór przeznaczyć dla celów społecznych i integracyjnych.

Celem konsultacji, które prowadzone były przez Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Zarząd Zieleni Miejskiej, było wysłuchanie głosu mieszkańców oraz pozyskanie pomysłów w zakresie oczekiwanych społecznie aktywności na terenie dworku Badenich, jak również w zakresie zagospodarowania przestrzeni w bezpośrednim jego otoczeniu, tj. parku Wadów.

 

W ankietach około połowa mieszkańców opowiedziała się za klubokawiarnią, miejscem dla młodzieży oraz miejscem spotkań sąsiedzkich. Teren wokół dworu według ankietowanych powinien być strefą aktywności fizycznej i relaksu. Siłownia na świeżym powietrzu, alejki, zieleń i ławki.
O dworek upominali się wiele razy mieszkańcy Wadowa. 2 lata temu wojewódzki konserwator zabytków przeprowadził kontrolę obiektu z czego jasno wynikało, że dwór potrzebuje generalnego remontu. Obecnie  w budynku wykonywane są prace związane z  nakazem konserwatora czyli: zabezpieczenie dachu przed przeciekaniem,  czyszczenie elewacji czy remont schodów.

 

Miasto obiecuje, że jeszcze w tym roku ma zostać ogłoszony przetarg na renowacje i aranżacje wnętrz budynku. Remont i zagospodarowanie terenu wokół budynku ma kosztować miasto 8,5 mln, a mieszkańcy będą mogli skorzystać z niego najwcześniej za 2 lata.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *