Kino plenerowe Mastercard OFF CAMERA przed NCK!

Kino plenerowe Mastercard OFF CAMERA przed NCK! Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA to jedna z największych tego typu imprez w tej części Europy. Rekordowo wysokie nagrody i promocja kina niezależnego wyróżnia imprezę na mapie festiwalowej na całym świecie.

15. edycję festiwalu (29.04-8.05.2022) Mastercard OFF Camera świętować będzie w wyjątkowym stylu: oprócz pokazów w najbardziej klimatycznych krakowskich salach kinowych, Festiwal zaprosi widzów najbardziej magiczne zakątki miasta – na uwielbiane przez widzów kina plenerowe. Jedną z lokacji pokazów pod gołym niebem będzie scena plenerowa Nowohuckiego Centrum Kultury, gdzie zobaczyć będzie można aż 5 filmów, na każdy – wstęp wolny.

 
 

Repertuar nowohuckiego kina plenerowego Mastercard OFF CAMERA:

 

4 maja (środa) | g. 21.00 | scena plenerowa
„Komunia” reż. Anna Zamecka
Sugestywny i pełen empatii rodzinny portret. Bo kiedy dorośli bawią się w dom, wówczas dzieci muszą dorastać szybciej niż by chciały. 14-letnia Ola nie tylko opiekuje się niewydolnym ojcem, niepełnosprawnym bratem i mieszkającą osobno matką, obecną głównie przez telefon; ale przede wszystkim stara się na powrót złożyć rodzinę w całość.

 

5 maja (czwartek) | g. 21.00 | scena plenerowa
„Synonimy” reż. Nadav Lapid
Film opowiada historię młodego izraelskiego mężczyzny, który chce się odciąć od swojej przeszłości i decyduje na wyjazd do Paryża. Początki w nowym mieście nie wyglądają jednak tak, jak mógłby sobie wyobrazić. Najprostszą drogą do tego, by zapomnieć o swojej ojczyźnie, jest porzucenie rodzimego języka. Stąd Yoav nie mówi ani słowa po hebrajsku, a francuską stolicę poznaje z nieodłącznym słownikiem w ręku.

 

6 maja (piątek) | g. 21.00 | scena plenerowa
„Sound of Metal” reż. Darius Marder
Mają tylko siebie i muzykę. Ruben jest pełnym pasji perkusistą, a Lu przebojową wokalistką. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. W jednej chwili życie, które dotąd znał i kochał, lega w gruzach, a przyszłość staje się wielką niewiadomą.

 

7 maja (sobota) | g. 21.00 | scena plenerowa
„Hazardzista” reż. Paul Schrader
William (Oscar Isaac) w pojedynkę podróżuje po Stanach, jeżdżąc od kasyna do kasyna. Nigdzie nie zatrzymuje się na dłużej, nie ujawnia swojej prawdziwej tożsamości i obsesyjnie dba o to, by pod żadnym pozorem nie zostawiać po sobie śladów. Ma wszystko pod kontrolą, do momentu gdy w jednym z kasyn trafia na Cirka (Tye Sheridan), syna dawnego kolegi, z którym służył w armii.

 

8 maja (niedziela) | g. 21.00 | scena plenerowa
„Zabójczy koktajl” reż. Navot Papushado
Sam dorastała w elitarnej grupie przestępczej zwanej „Firmą” i została wyszkolona na specjalistkę od najniebezpieczniejszych zleceń. Kiedy podczas jednego z zadań zabija niewłaściwą osobę, sprawy się komplikują, a Sam nie może już liczyć na wsparcie swojej organizacji.

 

Nowohuckie Centrum Kultury jest partnerem XV edycji Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *