Hutnik powalczy o złotą gwiazdkę dla Akademii Piłkarskiej

Akademia Piłkarska Hutnika Kraków zakwalifikowała się do pilotażowego programu certyfikowania szkółek piłkarskich prowadzonego przez Polski Związek Piłki Nożnej.

W czwartek w Warszawie odbyło się szkolenie w ramach programu pilotażowego certyfikowanych szkółek piłkarskich PZPN. Jedną z 19 wytypowanych do programu szkółek z Małopolski jest Akademia Piłkarska Hutnika Kraków.

 

Główna ideą programu jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami i pomoc w ich szkoleniu.

– W programie pilotażowym wzięły udział zarówno te szkółki, które starają się o złotą gwiazdkę, jak i te które mogą liczyć na gwiazdkę srebrną lub brązową. Dlatego oprócz nas, Wisły, Cracovii, Sandecji czy Bruk-Betu zostały zaproszone również np. AP Gołcza, Skawa Wadowice, Limanovia czy AP Wieliczka. My oczywiście będziemy aplikować na gwiazdkę złotą, gdyż w mojej ocenie spełniamy wszelkie wymogi PZPN dotyczące szkolenia na najwyższym poziomie. Czy PZPN zgodzi się z moją opinią dowiemy się we wrześniu kiedy to zostaną przyznane pierwsze certyfikaty” – mówi Michał Wiącek – dyrektor ds. szkolenia Hutnika Kraków.Na oficjalnej stronie PZPN możemy przeczytać: „Przyznanie danemu podmiotowi certyfikatu na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione w ten sposób przez Polski Związek Piłki Nożnej dołączą do elitarnego grona szkółek będących dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania swoich piłkarskich umiejętności”.

– To potwierdzenie właściwego kierunku, który obraliśmy, ale jednocześnie bardzo duże wyróżnienie dla nas – dodaje prezes klubu Artur Trębacz.

Źródło: nh2010.pl
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *