Dr Anna Chrapusta ze szpitala Rydygiera uratowała mężczyźnie odciętą rękę

Dr Anna Chrapusta ze szpitala Rydygiera w Bieńczycach dokonała kolejnego cudu. Tym razem udało się jej przyszyć pacjentowi rękę uciętą na pile tarczowej. Operacja trwała 5,5 godziny.

Anna Chrapusta jeste kierownikiem Małopolskiego Centrum Oparzeniowo-Plastycznego, Replantacji Kończyn z Ośrodkiem Terapii Hiperbarycznej Szpitala im. L. Rydygiera w Krakowie. Na co dzień zajmuje się najbardziej skomplikowanymi operacjami m.in. przyszywaniem odciętych dłoni i palców. Kilka dni temu udało się jej uratować rękę mężczyzny, który  stracił ją na pile tarczowej. Pacjent został śmigłowcem przetransportowany do Krakowa. Od odcięcia do rozpoczęcia zabiegu minęło 7 godzin. Sam zabieg trwał 5,5 godziny.„Ręka przyszyta po całkowitej amputacji. Nawet izolacja w okresie pandemii nie chroni nas przed takimi wypadkami. Tak wygląda 6 dni po replantacji” – pisze na swoim profilu facebookowym dr Anna Chrapusta.

 

Pacjent czuje się dobrze, czeka go jednak długotrwałą rehabilitacja.

 

Pod postem na profilu Anna Chrapusty szybko pojawiło się wiele komentarzy. Poniżej publikujemy kilka z nich:

 

„Miał facet szczęście, że trafił na anioła, który ma wyjątkowy dar od Pana Boga i robi to co wydawałoby się niemożliwym. Wskrzeszenie – tak to odbieram. Żeby nie to cięcie to ręka wygląda jakby zawsze była na swoim miejscu, a jaki kolorek. Ukłony w stronę MISTRZA.”

 

„Anna Chrapusta na usta ciśnie mi się tylko jedno Pani i Pani zespół jesteście Debeściaki !!!!!
Życzę wam wszystkim dużo zdrowia w tych chorych czasach, i jednak co byście mieli jak najmniej roboty.”

 

„Kochana wspaniała Osóbka. Dzięki tym cudownym rękom moja córka Madzia jest dziś śliczną kobietką. Dziękujemy i życzymy dużo zdrówka i moc sił na przyszłość.”

 

Fot: Faceboook/Anna Chrapusta, annachrapusta.pl
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *