Najpiękniejsza porodówka w Małopolsce już po remoncie [ZDJĘCIA]

Przebudową bloku porodowego zakończyła się modernizacja oddziału ginekologiczno-położniczego w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego. Domowo i przytulnie zrobiło się za sprawą m.in. dzięki miejskiej dotacji w wysokości 350 tys. zł przeznaczonej na realizację zadania.

Przebudowa bloku porodowego – czterech sal porodowych oraz sali operacyjnej trwała od kwietnia br. i pochłonęła 510 tys. zł. Pozyskane dodatkowo darowizny pozwoliły estetycznie dopełnić wykończenie – zakupiono fototapety, dekoracyjne dodatki, akcesoria do kangurowania, drobne ozdoby (obrazy, świeczki). Przyszłe mamy będą teraz oczekiwać na potomstwo w salach urządzonych w klimacie pór roku.– To będzie najpiękniejsza porodówka w Małopolsce – przekonuje Anna Battek, położna z bloku porodowego. – Zależało nam na stworzeniu domowej przytulnej atmosfery. Przecież kobiety przeżywają tu z nami najważniejsze chwile swojego życia – dodaje.

 

Do tej pory na oddziale, który wygrywał ogólnopolskie akcje „Obywatel mama”, „Rodzić po ludzku”, brakowało nowoczesnych i komfortowych sal. Teraz – po zakończeniu przebudowy całego oddziału – wszystko jest nowoczesne i świeże, a lekarze z „Żeromskiego” mają nadzieję, że to przełoży się na zwiększoną liczbę porodów w placówce.

 

Oddział ginekologiczno-położniczy w „Żeromskim” działa ponad 60 lat. Od początku jego istnienia przyszło w nim na świat ponad 175 tys. dzieci. Aktualnie rocznie rodzi się tam ponad 2,5 tys. dzieci. Jest to jedna z największych liczb porodów w całym regionie.

 

Fot: Szpital Żeromskiego/Facebook
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *