„Autobiografia na wszelki wypadek” w Łaźni Nowej na żywo

Teatr Łaźnia Nowa pokaże w weekend po raz pierwszy dla publiczności na żywo spektakl „Autobiografia na wszelki wypadek” w reżyserii Michała Buszewicza. Spektakl miał premierę w wersji online na Festiwalu Boska Komedia w grudniu 2020 roku.
– Autor i reżyser jest młodym człowiekiem i zaskakujące jest to, w jak inteligentny i sposób bawi się faktami ze swojej przeszłości i lękami o przyszłość. W jego „biografii” przeglądają się widzowie w różnym wieku i znajdują tam siebie. Marzenia, ambicje, rozczarowania, potyczki z codziennością, to doświadczenia bliskie nam wszystkim. Dzięki spektaklowi Buszewicza i kreacjom aktorskim ta teatralna przygoda jest oczyszczająca i przynosi ulgę, której dzisiaj szczególnie potrzebujemy – zapowiada dyrektor artystyczny Teatru Łaźnia Nowa, Bartosz Szydłowski.Bazując na fragmentach własnej biografii i materiałach dokumentalnych z życia ojca i dziadka, reżyser Michał Buszewicz tworzy na scenie swój na poły fikcyjny życiorys – od narodzin aż po projektowaną śmierć. Lawirując między megalomanią a samobiczowaniem, bohater, którego życie poznajemy poprzez opowieść trzech mężczyzn przychodzących posprzątać mieszkanie po jego śmierci, mierzy się z porażkami, lękami, trudnościami twórczymi, wzorcami męskości, własnym przemijaniem.

 

To teatralna próba podjęcia refleksji na temat męskiej tożsamości, wzorców męskości i ich opresyjności we współczesnym świecie. Czy łatwo odpowiedzieć na pytanie: jaki jest dzisiejszy mężczyzna? Czego nauczyli go ojciec i dziadek? Do czego się nie przyznaje? Co wypiera? Z czym się mierzy?

 

Odważny i inteligentny projekt Michała Buszewicza to zabawa teatralną formą, która jest pretekstem do szukania odpowiedzi na najważniejsze, tożsamościowe pytania. Spektakl bierze udział w 27. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *